Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

KORONAVÍRUS Na všetkých odberných miestach v Košiciach je situácia pokojná

Testovanie v Košiciach
Testovanie v Košiciach
Zdroj: TASR/Roman Hanc
09.01.2021 15:15

KOŠICE - Na všetkých odberných miestach v Košiciach je situácia pokojná. Potvrdil to hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že momentálne sa rady takmer nikde netvoria. Najväčší nápor bol pri otváraní testovacích miest ráno o 9.00 h, ale do hodiny sa to zlepšilo.


„Záujem o testovanie je, ale vyzývame ľudí, ak váhajú alebo si vyberajú čas, že teraz je najvhodnejší, keďže na takmer všetkých odberných miestach sa nečaká,“ uviedol Fabian. Podľa jeho slov pri testovaní nezaznamenali incidenty. Ľudia dodržiavajú všetky protiepidemiologické opatrenia a nebol hlásený problém.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Odberné miesta sú dovedna v 18 mestských častiach, v 31 prípadoch ide o základné školy. Testovanie sa začalo v piatok (8. 1.) od 16.00 do 20.00 h a pokračuje v sobotu a nedeľu (10. 1.) od 9.00 do 17.00 h. V pondelok (11. 1.) bude v tomto čase otvorené odberné miesto v Kulturparku na Kukučínovej ulici. Odberné miesto je aj v areáli oceliarní U. S. Steel. Informácie o testovaní a odberných miestach sú na webstránke korona.kosice.sk.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články