°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

KORONAVÍRUS V Púchove a ďalších 9 obciach okresu sa začína testovanie obyvateľov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Roman Hanc
09.01.2021 08:31

PÚCHOV – Obyvateľov Púchova a ďalších deviatich obcí okresu čaká v sobotu a v nedeľu (10. 1.) celoplošné antigénové testovanie na nový koronavírus. Je to dobrovoľné a bezplatné.


Celý víkend sa v Púchovskom okrese testuje na 26 odberových miestach od 8.00 h do 20.00 h s vyhradenými prestávkami na obed a večeru. Jedenásť odberových miest je priamo v Púchove, ďalších 15 v obciach Beluša, Lednické Rovne, Dohňany, Zubák, Lednica, Dolná Breznica, Streženice, Lysá pod Makytou a Nimnica.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Púchovská radnica ako organizátor testovania dostala od ministerstva zdravotníctva 30.000 antigénových testov. Po víkendovom testovaní chce po vzore Trenčína urobiť aj testovanie pozitívnych PCR testami. Tie mestu daroval vedec Pavol Čekan. Podľa primátorky Púchova Kataríny Henekovej testovanie súvisí aj s očakávaným otváraním škôl a škôlok.

Do celoplošného testovania sa v sobotu zapojí aj obec Pruské v Ilavskom okrese takmer s 2300 obyvateľmi. Starosta obce Viliam Cíbik informoval, že v obci vytvorili štyri odberové miesta. Testuje sa iba v sobotu, a to od 8.00 h do 16.00 h.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články