Pondelok, 25. október 2021. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Sneh vylákal ľudí na Kolibu: FOTO Hlava na hlave aj počas lockdownu! Polícia odkláňa autá

V Bratislave nasnežilo
V Bratislave nasnežilo
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer, Facebook/Rudolf Kusý, BA-Nové Mesto
06.01.2021 14:59

BRATISLAVA - Zdá sa, že malá snehová nádielka a deň voľna vytiahli ľudí von. Na Kolibe a v okolí Kamzíka sa to hemží rodinami s deťmi. Mnohí sa vybrali na prechádzku či sánkovačku. Na Kolibe už nezaparkujete, polícia odkláňa autá a ľudí prosí, aby dodržiavali opatrenia.


O aktuálnej situácii na Kolibe v okolí Kamzíka informoval starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý. "Sneží. Pre bratislavské deti je to aspoň krátke pripomenutie skutočnej zimy. My dospelí však vieme, že sneh sa dolu v meste rýchlo zmení na tmavú brečku. A aj zo svahov Koliby sa môže už zajtra stratiť," uviedol. 

Situácia na Biely Kríž
Zdroj: Topky/Maarty

Tak plné svahy som nevidel, ľudia sú všade

"Autá preto prúdia jedno za druhým a parkoviska sú plne už pri Stroodli. Priznám sa, že tak plné svahy som ešte nevidel. K tomu sa pridala i hmla. Ľudia sú doslova všade," napísal. Požiadal ľudí, ktorí sa chystajú na Kamzík autom, aby ho radšej nechali nižšie a ďalej šli pešo. "Hore si to vyjdite cestičkou cez les. Krásna prechádzka zasneženou krajinou sa môže začať už tam," dodal. 

Sneh vylákal ľudí na
Zdroj: Facebook/Rudolf Kusý

Polícia odkláňa autá

Jednou z výnimiek lockdownu je aj prechádzka v prírode vo vašom okrese. Práve to môže spôsobiť vysokú koncentráciu ľudí na jednom mieste. Pred ňou varuje aj polícia, ktorá odkláňa vozidlá. Na Kolibe totiž už nezaparkujete. "Do Bratislavy zavítala zima. Najkrajšia je na Kolibe, mnohých Bratislavčanov to od rána ťahá za snehom práve sem. Aktuálne sú tu však už plné všetky parkovacie miesta, mestská polícia odkláňa autá naspäť, preto ak sa sem chystáte, tak iba peši," uviedlo Nové Mesto na sociálnej sieti. 

"A ani tu, v krásnej zasneženej prírode, nezabúdajme, na riziká doby, v ktorej žijeme - vyhýbajte sa miestam s vysokou koncentráciou ľudí a dodržiavajte potrebné opatrenia. Ďakujeme a prajeme príjemný sviatočný deň!" dodalo.

Situácia v lese nad
Zdroj: Topky - Maarty

Situácia na Biely Kríž
Zdroj: Topky/Maarty

Situáciu na Kamziku monitorujú tri hliadky mestskej policie, ktorá poprosila o súčinnosť aj Krajský dopravný inšpektorát. Odkázal pre topky.sk primátor Matúš Vallo prostredníctvom hovorkyne Kataríny Rajčanovej. "Dopoludnia sa v oblasti začala zhusťovať premávka a tvorili sa kolóny, preto hliadky odklanali autá už od obratiska trolejbusov a od viaduktu. Aktuálne je situácia stabilizovaná, cesta je prejazdna pre MHD. Hliadky naďalej monitorujú oblasť na Kolibe, ale aj ďalšie miesta, ktoré môžu zaznamenať počas voľného dňa zvýšený výskyt ľudí v prírode ako Železná studnička či Biely kríž," uviedol.

Situácia v lese nad
Zdroj: Topky - Maarty

Polícia upozorňuje ľudí na potrebu nosenia rusok aj v exterieri a dodržiavanie bezpečného odstupu. "Pobyt v prírode je aj počas lockdownu povolený, prosíme však ľudí, aby sa vyhli výletu či prechádzke na miesta, kde sa koncentruje väčšie množstvo športovcov či rodín a aby dbali na svoju bezpečnosť, aj na bezpečnosť ľudí vo svojom blízkom okolí. Ak sa dnes rozhodnete ísť do prírody, vyberte si, prosím, menej frekventované miesta na  oddych," dodal. 

Situácia na Biely Kríž
Zdroj: Topky/Maarty


Galéria

V Bratislave nasnežilo Situácia na Bielom Kríži Situácia v lese nad Situácia v lese nad Situácia v lese nad Situácia na Bielom Kríži

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články