°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Verejný šatník v Prievidzi vydržal iba niekoľko dní: Niekto ho mal podpáliť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Marko Erd
01.12.2020 13:51

PRIEVIDZA - Verejný šatník na prievidzskom sídlisku Zapotôčky vydržal fungovať tri dni od jeho umiestnenia. Skriňu mal ešte v pondelok (30. 11.) niekto úmyselne podpáliť. Dobrovoľníci s projektom pokračujú, nový šatník umiestnili pred Galériu Jabloň.


Požiar skrine likvidovali privolaní mestskí policajti a neskôr i hasiči. "Cieľ máme stále rovnaký, a to pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú. Keby nás má takéto niečo odradiť, bola by to veľká škoda," povedal v utorok mestský poslanec a jeden z autorov projektu Branislav Gigac. Už v utorok podľa neho osadili nový verejný šatník na ulici M. Falešníka pred Galériou Jabloň, kde by mal opäť slúžiť svojmu účelu.

S myšlienkou pomoci pre ľudí v zimnom období prišla Prievidžanka Simona Štoderová, ktorá na spoluprácu oslovila Gigaca. Dobrovoľníci sa inšpirovali podobnými aktivitami, ktoré už dlhšie fungujú v iných mestách či obciach. Do verejného šatníka môžu ľudia priniesť teplé oblečenie, ako sú bundy, kabáty, šály, čiapky či rukavice, ktoré si môže následne ktokoľvek zobrať.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články