°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Dráma v nitrianskom nákupnom centre pri inštalácii vianočnej výzdoby: Mladý muž spadol z 20 metrov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Inšpektorát práce
25.11.2020 13:50

NITRA - V pondelok skoro ráno sa v Nitre odohralo obrovské nešťastie. Vešanie vianočnej výzdoby sa zmenilo na tragédiu po tom, čo došlo k pádu jedného z pracovníkov českej firmy. Z výšky približne 20 metrov dopadol kolmo na sklenené zábradlie a interiérovú dlažbu. Prišiel o nohu, no mal šťastie, že vôbec prežil.


Mnohí sa radi kochajú vianočnou výzdobou. Dopĺňa sviatočnú náladu nielen v uliciach, ale aj v nákupných centrách. Málokto však vníma, aké nebezpečné môže byť jej inštalovanie, ktoré sa neraz vykonáva vo veľkých výškach. Dôkazom je nedávny prípad z Nitry, kde došlo k obrovskému nešťastiu.

Pád z 20 metrov

Všetko sa zomlelo v pondelok skoro ráno, okolo štvrtej hodiny v nitrianskom nákupnom centre. Cieľom výškových prác bolo inštalovanie vianočnej výzdoby. Dokončiť ju však nestihli. Už po zavesení prvých ozdôb došlo k pádu jedného z pracovníkov českej firmy. 

Dráma v nitrianskom nákupnom
Zdroj: Inšpektorát práce

"Z doposiaľ nezistených príčin došlo k jeho pádu z 3. poschodia približne z výšky 20 metrov," opísal hlavný inšpektor práce Milan Letko. Muž zavadil o sklenené zábradlie a prišlo k amputácii nohy od kolena nižšie. Našťastie však prežil. Život mu zrejme zachránili drevené kvetináče, ktoré stlmili pád.

Dráma v nitrianskom nákupnom
Zdroj: Inšpektorát práce

S viacerými závažnými poraneniami ho previezli do Fakultnej nemocnice Nitra. "Momentálne je hospitalizovaný na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny. Jeho stav je stabilizovaný," priblížila hovorkyňa nemocnice Táňa Kubinec.

Dráma v nitrianskom nákupnom
Zdroj: Inšpektorát práce

Nelegálna činnosť?

Úraz sa stal zamestnancovi spoločnosti usadenej v Českej republike. Ako uviedol Letko Inšpektorát práce Nitra má podozrenie z nelegálneho zamestnávania poškodeného, ďalej vo veci koná a zisťuje ďalšie skutočnosti súvisiace s vyšetrovaním predmetného úrazu.

Miesto dopadu: Muž dopadol medzi kvetináče. Tie počas zásahu RZP presunuli na iné miesto.
Dráma v nitrianskom nákupnom
Zdroj: Inšpektorát práce

"Rozsah a miera zavinenia sú v štádiu vyšetrovania. Inšpektorát práce Nitra v prípade zistenia nedostatkov uloží  pokutu až do výšky 200 000 eur," dodal Letko.

Prípadom sa zaoberá aj polícia. Hovorkyňa Viktória Borkolová priblížila, že v nemocnici skončil občan Českej republiky, nešlo o Slováka. "Polícia okolnosti prípadu a mieru zavinenia vyšetruje ako trestný čin ublíženia na zdraví," uzavrela.

O vyjadrenie sme požiadali aj zástupcov nákupného centra OC Mlyny, kde sa udalosť odohrala. Na otázku, či do budúcna plánujú opatrenia, aby sa podobným nešťastiam zabránilo, zatiaľ nereagovali. 


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto Miesto dopadu: Muž dopadol Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články