Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

FOTO Dvojnásobnú vraždu naplánoval s dieťaťom: Obvinený Lukáš bude stíhaný väzobne

Na snímke obžalovaného Lukáša K. privážajú na Špecializovaný trestný súd v Pezinku
Na snímke obžalovaného Lukáša K. privážajú na Špecializovaný trestný súd v Pezinku
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
22.11.2020 14:05

PEZINOK - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku v nedeľu popoludní rozhodol, že Lukáš K., obvinený v prípade dvojnásobnej vraždy v obci Lednické Rovne v okrese Púchov, bude stíhaný väzobne. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


"Sudca pre prípravné konanie ŠTS rozhodol dnes o vzatí do väzby L. K., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Dôvodom väzby je obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti," uviedla hovorkyňa.

Na snímke obžalovaného Lukáša
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Rozhodnutie je právoplatné, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) ani obvinený proti nemu nepodali sťažnosť. Vo štvrtok (19. 11.) v ranných hodinách boli po uhasení požiaru v rodinnom dome v obci Lednické Rovne nájdené dve telá s viacerými bodnými a reznými ranami. Ďalšie tri osoby, z toho dve deti, skončili so zraneniami v nemocnici.

Prípad na mieste činu prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA) a následne vyšetrovateľ obvinil Lukáša K. a podal návrh prokurátorovi ÚŠP ho väzobne stíhať. "Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu naplánovať spolu s jednou z maloletých osôb. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom," uviedol v sobotu (21. 11.) hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

FOTO Dvojnásobnú vraždu naplánoval
Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Vraždu naplánovali počas spánku obetí, čo sa aj stalo. Následný požiar domu mal kamuflovať zločin a zakryť dôkazy. "S požiarom mala obvinenému jedna z maloletých pomáhať, v dome mala rozliať horľavú látku," dodal Slivka.


Galéria

Na snímke obžalovaného Lukáša Na snímke obžalovaného Lukáša

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články