Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

ŠOKUJÚCE informácie o vražde pri Púchove: Lukáš ju naplánoval spolu s dieťaťom! Z podrobností mrazí

Zdroj: Facebook/Polícia SR
21.11.2020 14:00

LEDNICKÉ ROVNE - Záchranné zložky vo štvrtok zamestnal požiar v obci Lednické Rovne v miestnej časti Medné (okres Púchov). Ukázalo sa, že pod smrť dvoch ľudí, telá ktorých našli hasiči, sa nepodpísali plamene. O to šokujúcejšie je, že na vražde sa malo podielať aj maloleté dieťa.


Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry v prípade dvojnásobnej vraždy v obci Lednické Rovne už obvinil Lukáša K. z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Informoval o tom Michal Slivka, hovorca Prezídia policajného zboru.

Tragický požiar pri Púchove rieši NAKA: Vraždiť mal príbuzný, z dôvodu až mrazí! Vyhasol aj nevinný život

"Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu spolu s jednou z maloletých vopred naplánovať. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom. Deti mali byť vyvedené mimo objekt, aby zhoreli len telá a zničili sa dôkazy o vražde," opísal Slivka.

ŠOKUJÚCE informácie o vražde
Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Šokujúce je, že s požiarom mala Lukášovi pomáhať jedna z maloletých osôb. Maloletý rozlial po dome látku, ktorá mala podporiť horenie. Vyšetrovateľ navrhol prokurátorovi stíhať obvineného väzobne. O väzbe sa bude rozhodovať v najbližších dňoch.

Vraždu chceli prekryť požiarom

Ohnivé peklo vypuklo v rodinnom dome. Vnútri bolo v tom čase päť ľudí, dvom už privolané záchranné zložky nedokázali pomôcť. Ďalšie tri osoby, z toho dve maloleté, utrpeli zranenia. Skončili v nemocnici. Na prvý pohľad ide o prípad obrovskej tragédie.

Nie je to však celkom tak. Vyšetrovanie totiž prevzala NAKA, keďže sa ukázalo, že nevládne telá mali viaceré bodné a rezné rany. Obeťami bol muž a žena. Prípad teda elitná polícia rieši ako dvojnásobnú úkladnú vraždu.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články