°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Ako zmenil KORONAVÍRUS našich politikov? FOTO Nahodili štíty a kombinézy, najviac vyčnieva Krajčí

Politici okrem rúšok nahodili aj niečo naviac.
Politici okrem rúšok nahodili aj niečo naviac.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
29.10.2020 19:44

BRATISLAVA - Čas koronakrízy, ktorý prišiel na jar zmenil naše vizuálne vnímanie politikov tak, ako sme ich poznali dovtedy. Mnohí nahodili rúška a nie je im tak vidieť tvár, no s blížiacim sa víkendovým, celoplošným testovaním na koronavírus sa politici chránia ešte viac, zvlášť tí, ktorí už absolvovali minulotýždňové pilotné pretestovanie na Orave a v Bardejove. Niektorých by ste doslova nespoznali.


Zakuklený Krajčí

Marek Krajčí v kombinéze
Ako zmenil KORONAVÍRUS našich
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Prvý "prevlek" je pomerne obmedzujúci a rovnako aj znemožňujúci spoznať človeka bez toho, aby sa predstavil. V takom vykonával odbery na Orave minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý v ňom dával stanoviská aj tam prítomným médiám. Mnohí by ani nepovedali, že pod kombinézou sa ukrýva náš aktuálny minister zdravotníctva.

Vysmiaté oči Matoviča

Igor Matovič počas testovania
Ako zmenil KORONAVÍRUS našich
Zdroj: TASR/Facebook Igora Matoviča

Osobne sa pilotného pretestovania na severe krajiny vo vtedy najzamorenejšom okrese zúčastnil ako administratívny pomocník aj premiér Igor Matovič. Ten v Tvrdošine pôsobil v tíme doktorky Evy Horváthovej z OĽaNO. Mnohí by predsedu vlády tiež len ťažko spoznali, keďže okrem očí ho nebolo takmer vôbec možné spoznať. Tvár si navyše chránil štítom.

Pán štítov Robert Fico

Fico prišiel na svojský spôsob, ako sa chŕaniť pred vírusom.
Ako zmenil KORONAVÍRUS našich
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Keď už je reč o štítoch, v týchto spôsobil módny výbuch bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico. Ten totiž na tlačových konferenciách v priebehu leta rúško buď vôbec nenosil, alebo len veľmi zriedkavo. Argumentoval tým, že sa mu v tom ťažko rozpráva. V priebehu jesene ale predseda vymyslel, ako sa s tým poráta. Novinári ho s príchodom septembra začali na tlačovkách a v televízii vídať s transparentným štítom. Ten nosí prakticky na akomkoľvek brífingu strany. Rúško máva predseda len v parlamente.

Ako zmenil KORONAVÍRUS našich
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Juraj Droba ako maskáčový hrdina

Droba vyzerá ako vojenský generál
Ako zmenil KORONAVÍRUS našich
Zdroj: Facebook/Ďuro Droba

Na extrémne náročný testovací víkend sa už vo veľkom pripravuje aj bratislavský župan Juraj Droba z SaS, ktorý sa na sociálnej sieti Facebook predviedol v netradičnom vojenskom maskáčovom outfite. "Čaká nás extrémne náročný víkend. Štát zaúkoloval samosprávu. Samospráva maká na plné obrátky. Armáda, zdravotníctvo, hasiči a dobrovoľníci zohrajú kľúčovú úlohu pri pomocí samospráve," píše Droba s tým, že nechápe prečo rezort zdravotníctva neangažovalo aj stomatológov a zubné sestry.


Galéria

Politici okrem rúšok nahodili Marek Krajčí v kombinéze Igor Matovič počas testovania Fico prišiel na svojský Droba vyzerá ako vojenský

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články