Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

SaS vníma akciu VÍCHRICA ako ďalší krok na ceste k právnemu štátu

Akcia Víchrica
Akcia Víchrica
Zdroj: Jan Zemiar
28.10.2020 18:35

BRATISLAVA - Politická strana Sloboda a Solidarita (SaS) vníma policajnú akciu Víchrica, pri ktorej boli zadržaní viacerí sudcovia, ako ďalší pevný krok na ceste k právnemu štátu. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.


"Kroky polície dnes jednoznačne ukazujú, že korupcia na našich súdoch, na ktorú poukazujeme roky, nie je výnimočná, ale systémová. Nesmieme sa preto uspokojiť čiastkovými úspechmi," uviedol poslanec Národnej rady SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik. Právny štát na Slovensku podľa neho potvrdia len systémové zmeny, na ktorých momentálne vládna koalícia pracuje.

Strana zareagovala aj na informáciu, že sa Jaromír Čižnár v stredu vzdal funkcie prokurátora Generálnej prokuratúry. "Jeho 'peklo', ktoré sľúbil rozpútať, nebolo nič iné, len obhajobou skostnateného systému, ktorý slúžil vyvoleným. Jaromír Čižnár po sebe zanecháva horkú pachuť nečestnosti a amorálnosti, ktorej nedokázala prokuratúra pod jeho vedením čeliť," skonštatoval Baránik.

Pri akcii s krycím názvom Víchrica zadržala NAKA viac osôb. Viaceré médiá informujú, že ide o ľudí z prostredia justície. Medzi zadržanými menujú bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu SR Jarmilu Urbancovú, sudcu Najvyššieho súdu Jozefa Kolcuna či bývalú podpredsedníčku Okresného súdu Bratislava I Katarínu Bartalskú. Zadržaný má byť aj právnik Zoroslav Kollár či bratislavská sudkyňa Otília Doláková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články