°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

AKTUÁLNE V Humennom zomrel 73-ročný lekár: Mal Covid-19, potvrdil premiér

Zdroj: Getty Images
21.10.2020 13:24

BRATISLAVA - Len nedávno našu krajinu zasiahla smutná správa o tom, že koronavírusu podľahol 48-ročný lekár Rastislav z Oravy. V stredu premiér Igor Matovič informoval podľa všetkého o ďalšej obeti z radov zdravotníkov. Má ísť o 73-ročného doktora z Humenného.


Matovič rodine vyjadril úprimnú sústrasť. Podľa jeho slov sa lekár pravdepodobne nakazil pri výkone služby. "Mal Covid-19," povedal premiér. Ide tak pravdepodobne o druhú obeť z radov zdravotníkov. U nebohého však zatiaľ nevykonali pitvu. "Lekár sa nakazil pri práci a bol pozitívny na COVID-19. Bližšie informácie budú známe po pitve zosnulého," reagovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

"Nechcem zažívať situácie, že nám budú zomierať zdravotné sestry a lekári. Musíme prijať odvážne rozhodnutia, lebo ide o život," ukončil Matovič.

Smrť lekára z Oravy potvrdilo CT pľúc

Ešte v pondelok premiér informoval o skone 48-ročného lekára z Oravy. Rastislav Melek ordinoval v obci Lokca v okrese Námestovo, pôsobil tu ako všeobecný lekár pre dospelých. Poslednýkrát vydýchol v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, kde bol niekoľko týždňov napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. 

Rastislav Melek (†48)
Na Slovensku zomrel prvý
Zdroj: Facebook

Po smrti Rastislava Meleka vyslala Slovákom silný odkaz jeho manželka. "Všetkým neveriacim odkazujem, áno zomrel na COVID. CT pľúc to potvrdilo. Boli úplne zničené. A bol úplne zdravý," napísala. Viac sa dočítate tu.


Galéria

Rastislav Melek (†48)

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články