°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Klub OĽANO si s poslancom Martinom Čepčekom vysvetlil postup pri predkladaní zákonov

Martin Čepček
Martin Čepček
Zdroj: FOTO TASR - Michal Svítok
18.09.2020 13:12

BRATISLAVA - Poslanecký klub OĽANO rokoval o postupe Martina Čepčeka (OĽANO) v súvislosti s individuálnym predkladaním zákonov do Národnej rady (NR) SR.


Na štvrtkovom (17. 9.) stretnutí si situáciu podľa slov predsedu klubu Michala Šipoša vyjasnili. „Diskutovali sme o tom a situáciu sme si vysvetlili. Dohodli sme sa, že do budúcna si na podobné situácie budeme dávať pozor a ideme spoločne ďalej,“ uviedol Šipoš.

S Čepčekom rokoval klub OĽANO po tom, ako do parlamentu predložil vlastný návrh zmien v oblasti potratov bez konzultácie s koaličnými partnermi. Poslanci z SaS upozornili, že tak urobil v rozpore s rokovacím poriadkom, pretože od odmietnutia podobnej novely v pléne neuplynula zákonom stanovená lehota. Okrem toho upozornili na porušenie koaličnej zmluvy, keďže návrh v oblasti hodnotových otázok by mal najskôr prerokovať s partnermi.

Ústavnoprávny výbor NR SR napokon potvrdil, že ide o rozpor s rokovacím poriadkom. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) preto návrh do programu schôdze nezaradil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články