°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Finančník Martin Kvietik, obvinený v kauze Dobytkár, zostáva vo väzbe

Martin Kvietik zostáva vo väzbe
Martin Kvietik zostáva vo väzbe
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
02.09.2020 17:16

BRATISLAVA - Finančník Martin Kvietik, obvinený v kauze Dobytkár, zostáva vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu SR na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol jeho sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý nevyhovel jeho žiadosti o prepustenie z väzby.


Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. ŠTS, pracovisko Banská Bystrica 18. augusta žiadosť finančníka o prepustenie z väzby zamietol. Ten podal proti tomu sťažnosť, ktorú na NS SR doručili koncom minulého mesiaca. O prepustenie na slobodu požiadal Martin Kvietik po troch mesiacoch, čo bol právoplatne vzatý do väzby.

O väzobnom stíhaní bývalého riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha a Martina Kvietika rozhodol NS SR v polovici mája. Súd zamietol sťažnosti obvinených voči aprílovému rozhodnutiu ŠTS v Pezinku ako nedôvodné. Stíhaní sú pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom. NS SR vtedy neprijal písomný sľub Martina Kvietika a ani peňažnú záruku vo výške 200.000 eur.

Dvojicu zadržali 22. apríla v rámci policajnej akcie Dobytkár. Počas nej Národná kriminálna agentúra (NAKA) do polovice júla obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články