Nedeľa, 26. september 2021. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Staré Mesto sprísňuje opatrenia: Jeden zo zamestnancov má KORONAVÍRUS! Bol v kontakte s Berkom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Gettyimages.com, Facebook/Adam Berka
31.08.2020 10:19

BRATISLAVA - Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto od stredy 2. septembra sprísňuje protiepidemické opatrenia. Dôvodom je pozitívny skríningový test na COVID-19 jedného zo zamestnancov úradu. Testovaný bol v kontakte s miestnym i mestským poslancom Adamom Berkom, ktorý 23. augusta priznal nákazu novým koronavírusom.


Hovorca Starého mesta Matej Števove upozornil, že nález musí byť potvrdený ešte nadstavbovým testom. "V tejto chvíli má charakter validného, neurčitého výsledku, pri ktorom sa odporúča opätovne o 2-3 dni test zopakovať," ozrejmil. "Regionálny úrad verejného zdravotníctva v takýchto prípadoch nedefinuje žiadne odporúčania ani formu karantény pre tieto prípady. Aj napriek tomu zamestnanec ostáva v domácej izolácii a podstúpi opakované vyšetrenie o 2 až 3 dni," dodal Števove.


 

Infikovaný poslanec spôsobil chaos: Porušenie karantény, kritika a zmazaný status! Teraz sa ospravedlňuje

 


K sprísneným opatreniam platným od stredy (2. 9.) patrí meranie telesnej teploty všetkým osobám, ktoré vstupujú do budovy úradu, povinnosť nosiť rúško v priestoroch úradu a dezinfekcia rúk. Vedenie mestskej časti zvolalo na pondelok online krízový štáb, na ktorom príjme smerom k úradu ďalšie opatrenia. Verejnosť o nich bude bezodkladne informovať.

Rozruch spôsobilo Berkovo priznanie pred týždňom

Poslanec hlavného mesta a mestskej časti Staré Mesto Adam Berka sa ešte v nedeľu minulý týždeň (23. 8.) priznal má pozitívny test na ochorenie COVID-19. Napísal o tom rozsiahly status na sociálnej sieti Facebook. Oznámil, že netuší, ako sa mohol infikovať, priznal, že príznaky pocítil v nedeľu 16. augusta ráno, domnieval sa však, že ide o virózu. „Pripisoval som to prílišnému ,žúrovaniu', tancovaniu a prepoteným tričkám,“ napísal.

Staré Mesto sprísňuje opatrenia:
Zdroj: Facebook/A.B.

Navštívil viacero podnikov a bol aj v Nitre

Berka konkretizoval aj miesta, kde sa v posledných dňoch pohyboval. Skritizoval zároveň systém testovania. Tvrdí, že hoci sa na testy objednal hneď ako sa začal cítiť zle, nedostal termín, preto vo štvrtok (20. 8.) osobne zašiel na test bez objednania. Pozitívny výsledok testu dostal v sobotu (22. 8.) v noci. Berka bol tiež kritizovaný bratislavskou univerzitnou nemocnicou za to, že v statuse popísal spôsob, akým sa podľa neho testuje na mobilnom pracovisku na Kramároch. Vďaka jeho statusu sa na tomto miestte vytvorili rady ľudí. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články