°C

Sobota, 27. február 2021. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

Matovič: Nový šéf polície bude možno nominantom ministra vnútra alebo prezidentky

Predseda vlády SR Igor Matovič
Predseda vlády SR Igor Matovič
Zdroj: Topky:Maarty
18.08.2020 11:10

BRATISLAVA – Nový policajný prezident bude možno nominantom samotného ministra vnútra alebo prezidentky. Na tlačovej konferencii to v pondelok uviedol predseda vlády SR Igor Matovič.


Premiér odpovedal na otázku, či už je dohoda na mene nového prezidenta Policajného zboru, tým, že na pôde ministerstva vnútra debatuje komisia o reforme polície. Súčasťou komisie je podľa Matovičových slov aj súčasný a odchádzajúci policajný prezident Milan Lučanský, šéf Národnej kriminálnej agentúry Branislav Zurian, ale aj poradca ministra vnútra Romana Mikulca a niekdajší policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Súčasťou avizovanej reformy má byť podľa Matoviča aj nový spôsob voľby prezidenta PZ. „Nebudeme predbiehať, kým nebudú jasné pravidlá, tak sa dovtedy o tom nebudeme baviť,“ uviedol premiér na margo možných kandidátov na šéfa policajtov. „Možno to bude nakoniec nominant ministra vnútra, možno to bude nominant čisto pani prezidentky a koalícia do toho nebude mať čo hovoriť,“ uzavrel.

Prezident Policajného zboru Milan Lučanský koncom júna oznámil svoj odchod z funkcie, o uvoľnenie zo služobného pomeru požiadal k 31. augustu. Ako dôvody svojho odchodu uviedol znemožňovanie jeho práce zo strany rezortu vnútra a fakt, že nechce niesť zodpovednosť za politizáciu polície.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články