Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Prípad neslávne známych videí Kisku pred voľbami stále žije: Polícia prezradila podrobnosti

Videá o Kiskovi sa objavili v čase vrcholu kampane
Videá o Kiskovi sa objavili v čase vrcholu kampane
Zdroj: YouTube/Alien23 Alien23
10.08.2020 11:00

BRATISLAVA - V prípade videí, ktoré mali kompromitovať bývalého prezidenta Andreja Kisku, stále prebieha vyšetrovanie. Národná kriminálna agentúra (NAKA) sa v dvoch samostatných konaniach zaoberá podozreniami z prečinu ohovárania a prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy. Uviedol to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.


"Vyšetrovateľ sa zaoberá všetkými relevantnými skutočnosťami, ktoré počas vyšetrovania vyšli najavo," skonštatoval Slivka. Dodal, že v súčasnom štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť bližšie informácie, lebo by mohlo dôjsť k zmareniu alebo podstatnému sťaženiu prebiehajúceho dokazovania. V súvislosti s kauzou pozemkov vo Veľkom Slavkove anonym zverejnil na internete tri videá. Na posledných dvoch vystupuje Kiska a svedok zo súdneho procesu v kauze Michal Šuliga a v tom prvom aj známy šéf niekdajšieho popradského podsvetia Milan Reichel. Vyplýva z nich, že Kiska mal vedieť o podvodoch s pozemkami.

VIDEO Jedno z prvých kompromitačných videí, ktoré sa objavilo počas kampane

Išlo o pozemky, Kiska hovorí o antikampani zo strany Smeru

Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. V zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne. Exprezident po zverejnení prvého videa podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade. Označil ho za zinscenované. Obe videá považoval za antikampaň strany Smer-SD. Jej predseda Robert Fico obvinenia odmietol.

Vo veci podozrenia z prečinu ohovárania začal vyšetrovateľ NAKA trestné stíhanie 5. júna. Vo veci prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy sa začalo trestné stíhanie 26. februára.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
ZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Alien23 Alien23

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články