°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

Ministerka kultúry predĺžila poverenie Petrovi Kováčovi na vedenie SND

Natália Milanová
Natália Milanová
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
31.07.2020 13:40

BRATISLAVA - Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO) predĺžila dočasné poverenie Petrovi Kováčovi na vedenie Slovenského národného divadla (SND). Poverenie potrvá do výsledku pripravovaného výberového konania, najdlhšie však do 31. decembra 2020. Informovala o tom Zuzana Viciaňová z Ministerstva kultúry SR.


Zároveň ministerka kultúry Kováča požiadala, aby čo najskôr dočasne poveril niektorého zo zamestnancov vedením Činohry SND. "Kováč sa v tomto období musí naplno venovať realizácii opatrení na stabilizáciu súčasnej kritickej ekonomickej situácie SND a vynaložiť všetko úsilie na úhradu finančných záväzkov SND, ktoré má divadlo aj voči svojim divákom za nezrealizované predstavenia počas pandémie koronavírusu od marca tohto roka," hovorí Viciaňová.

Ďalej musí podľa nej Kováč dôsledne dodržiavať záväzné finančné limity určené Ministerstvom kultúry SR a Ministerstvom financií SR. Milanová tiež požiadala Kováča, aby nevstupoval do žiadnych zmluvných záväzkov súvisiacich s premiérami inscenácií všetkých súborov SND. Cieľom je umožniť víťazovi pripravovaného výberového konania čo najskôr uskutočniť svoje koncepčné zámery aj v umeleckej oblasti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články