°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

MIMORIADNE smutná správa: Manželka štátneho tajomníka Dolinaya Zuzka (†34) zomrela

Po tragickej nehode štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya zomrela aj jeho manželka Zuzana.
Po tragickej nehode štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya zomrela aj jeho manželka Zuzana.
Zdroj: Facebook/HaZZ, culture.gov.sk, Facebook/Z.D.
31.07.2020 10:45

BRATISLAVA/NOVÉ ZÁMKY - Najhoršie scenáre sa naplnili. Po štátnom tajomníkovi Vladimírovi Dolinayovi (†38) odišla z tohto sveta aj jeho manželka Zuzana. Tá bola po hrozivej nehode medzi Komárnom a Ižou v bezvedomí transportovaná do novozámockej nemocnice, kde bola vo vážnom stave.


Podľa našich informácií bola Zuzana v nemocnici v mimoriadne vážnom, vegetatívnom stave mozgovej smrti. Dnes sa potvrdili najhoršie predpovede. Manželka štátneho tajomníka, bohužiaľ, zomrela. Smutnú situáciu umocňuje fakt, že tragickú nehodu tak prežil len ich dvaapolročný syn, z ktorého sa stala sirota. O Zuzaninej smrti informovala na sociálnej sieti starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová a aj riaditeľ odboru komunikácie a propagácie v Bratislavskom samosprávnom kraji Michal Feik.

MIMORIADNE smutná správa: Manželka
Zdroj: Facebook/Zuzana Aufrichtová

MIMORIADNE smutná správa: Manželka
Zdroj: Facebook/Michal Feik

O stanovisko sme požiadali aj nemocnicu v Nových Zámkoch, kde mala byť manželka štátneho tajomníka hospitalizovaná. Podľa novozámockej nemocnice mala byť pacientka prevezená do Univerzitnej nemocnice v Bratislave, kde pravdepodobne aj skonala. "Pacientka nepodľahla svojim zraneniam v našom zdravotnom zariadení. Včera 30.7.2020 bola transportovaná do nemocnice v Bratislave," odpovedal nám hovorca Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch Ján Baček.

Dolinayova manželka Zuzana nehodu neprežila
MIMORIADNE smutná správa: Manželka
Zdroj: Facebook/Z. D.

Osudná sobota

Vladimír Dolinay zahynul v sobotu pri dopravnej nehode pri Komárne. K nehode malo prísť na ceste k obci Iža, kde došlo k stretu vozidla štátneho tajomníka a oprotiidúcemu vozidlu, ktoré sa vyhýbalo ďalšiemu autu na krajnici. Ľútosť nad jeho úmrtím vyjadrila prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady SR Boris Kollár, premiér Igor Matovič a viacero ďalších osobností z politického, spoločenského i kultúrneho života. Medzi nimi aj predstavitelia mesta Bratislava, bratislavských mestských častí či Bratislavského samosprávneho kraja.

MIMORIADNE smutná správa: Manželka
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Do funkcie štátneho tajomníka ministerstva kultúry vymenovala Dolinaya vláda 1. júla. Dolinay bol známy najmä z pôsobenia v komunálnej politike, bol poslancom bratislavskej mestskej časti Petržalka, mesta Bratislava i Bratislavského samosprávneho kraja. Venoval sa tiež oblasti kultúry, menšín a krajanských komunít. Jeho pohreb sa uskutoční v pondelok.

Dopravná nehoda v Komárne
Zdroj: Facebook/ Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Politici reagujú

Na svoju priateľku Zuzanu so žiaľom na sociálnej sieti spomína poslankyňa Za ľudí Jana Žitňanská. "Tvoje Carpe diem nám bude hrozne chýbať. Máme ťa radi," píše Žitňanská v statuse.

Nebohá manželka štátneho tajomníka Zuzana sedí na fotografii po pravej strane
MIMORIADNE smutná správa: Manželka
Zdroj: Facebook/Jana Žitňanská

Na dnešnú tragickú správu reagoval aj predseda parlamentu Boris Kollár zo Sme rodina. "Je to zdrvujúca správa pre celú rodinu, ale aj pre všetkých priateľov, blízkych a spolupracovníkov. Je mi to veľmi ľúto," píše šéf parlamentu v statuse.

MIMORIADNE smutná správa: Manželka
Zdroj: Facebook/Boris Kollár


Galéria

Po tragickej nehode štátneho Dolinayova manželka Zuzana nehodu Dopravná nehoda v Komárne Nebohá manželka štátneho tajomníka

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články