Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Úrady varujú pred falošným olivovým olejom: FOTO Pozor, možno ho máte v kuchyni

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images, ŠVPS SR,
29.07.2020 00:00

BRATISLAVA – Na európskom trhu sa môže vyskytovať falošný olivový olej z Talianska. Pochádza z nejestvujúceho závodu a odhalili v ňom semená zafarbené chlorofylom. Ak máte výrobok doma, nahláste ho kontrolórom.


Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR apeluje na Slovákov, aby oznámili výskyt panenského olivového oleja značky Oleificio Sarni pôvodom z Talianska.

Obľúbené ovocie Slovákov bolo plné pesticídov! Inšpekcia má aj ďalšiu zlú správu

Úrad totiž prijal oznámenie od talianskeho kontrolného úradu pre potraviny, ktorý upozorňuje na potenciálny možný výskyt falšovaného oleja "Olio di oliva extra vergine" značky Oleificio Sarni.

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho
Zdroj: ŠVPS SR

Výrobok pochádzajúci z Talianska má dátum spotreby 31. decembra 2023 a šaržu 21830. „V uvedenom oleji talianske autority odhalili laboratórnou analýzou prítomnosť oleja zo semien zafarbeného chlorofylom,“ zdôvodnila ŠVPS SR.

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho
Zdroj: ŠVPS SR

„Výrobok na etikete uvádza neexistujúci výrobný závod "Oleificio Sarni", SS 16 km, 208 Corato (BA), Taliansko,“ doplnila a zároveň prosí spotrebiteľov, ktorí sa stretli s týmto výrobkom na slovenskom trhu, aby jeho výskyt oznámili na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR.


Galéria

Ilustračné foto Oznámenie o zistení nevyhovujúceho Oznámenie o zistení nevyhovujúceho Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články