°C

Utorok, 2. marec 2021. Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila.

Minister Korčok si dal dovolenkové turné po severe Slovenska: FOTO Žinčicu z rúk nepustí

Zdroj: Facebook/Ivan Korčok
29.07.2020 05:54

TERCHOVÁ/ŽILINA - Čo sľúbil - to aj dodržal. Ako sme sa nedávno v rámci našej ankety ministrov a politikov pýtali ohľadom letnej dovolenky a kde ju budú tráviť, už vtedy nám ministerstvo zahraničných vecí avizovalo, že Ivan Korčok ju chce prežiť doma. Čiastočne je za tým aj pandémia koronavírusu. Korčok nebol lakomý a s fanúšikmi sa na sociálnej sieti pochválil viacerými zábermi.


Jedine doma

Medzi prvými zastávkami ministra bola obec pri Žiline Svederník. "Naša prvá zastávka na dovolenkovej ceste po Slovensku má tému Vincent a Ferdinand Hložník," popisuje nadšený Korčok.

Minister Korčok si dal
Zdroj: Facebook/Ivan Korčok

Pár sa totiž zastavil aj u riaditeľa Považskej galérie umenia v Žiline Milana Mazúra. "Vďaka nemu sme mohli v Bruseli, Berlíne či Washingtone prezentovať slovenské výtvarné umenie. Milan dôverne poznal Hložníkovcov, ich tvorbu, býva rovno oproti ich rodnému domu a mal skvelý nápad: vo Svederníku nechal mladých výtvarníkov premeniť 2 obyčajné autobusové zastávky na hložníkovské diela," pokračuje Korčok.

Minister Korčok si dal
Zdroj: Facebook/Ivan Korčok


Letné dovolenky politikov: Pôvodné plány nezmenili aj napriek narastajúcim prípadom KORONAVÍRUSU


Ďalšia zastávka - Terchová

Pár Korčokovcov nezaháľal a na druhý deň sa vybrali zase o kúsok ďalej do Terchovej. "Ľahká túra cez Jánošíkove diery a popoludnie v Dolnom Kubíne. Tu sme urobili veľmi dobre keď sme navštívili Oravskú galériu. Zbierkami diel top slovenských výtvarníkov nás previedla pani riaditeľka Eva Ľuptáková, ktorej ďakujeme za veľmi profesionálny a zanietený výklad," pochvaľuje si Korčok.

Minister Korčok si dal
Zdroj: Facebook/Ivan Korčok
 

Bez žinčice ani na krok

Diplomat nezabudol ani na domácu výrobu. "Bez žinčice sa to nezaobišlo," doplnil fotografiou status Ivan Korčok.

Minister Korčok si dal
Zdroj: Facebook/Ivan Korčok


Galéria


Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články