°C

Piatok, 14. august 2020. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Andruskó sa zajtra opäť postaví pred súd: Tentokrát v prípade krátenia dane

Zoltán A.
Zoltán A.
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
12.07.2020 10:37

PEZINOK - Zoltán A., ktorého koncom minulého roka Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa v pondelok (13. 7.) postaví pred Okresný súd Bratislava V.


Na tomto nižšom bratislavskom súde je s ním a s jeho komplicom Jánom M. naplánované hlavné pojednávanie v prípade krátenia dane a poistného. Hrozí im trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk mal Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur. Naposledy proces koncom mája z dôvodu ospravedlnenia sa prísediacich odročili. V prípade sa minulý rok viackrát odročovalo, a keď sa pojednávalo, tak bola z procesu vylúčená verejnosť vrátane médií.

Zoltána A. 30. decembra 2019 ŠTS v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej. Rozsudok bol právoplatný vzhľadom na to, že Zoltán A. súhlasil s dohodou o vine a treste. ŠTS však vtedy neschválil pôvodnú dohodu o vine a treste medzi Zoltánom A. a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Ten mu navrhoval pôvodne trest desať rokov odňatia slobody. V prípade vraždy novinára Kuciaka bol sprostredkovateľom.

Od augusta minulého roku čelí Zoltán A. spolu s ďalšími osobami obvineniu v príprave vrážd prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. Obvinil ho Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články