°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Panika v Bratislave! Pri výkopových prácach na rekonštrukcii električkovej trate poškodili plynovod

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: imhd.sk
01.07.2020 11:27

BRATISLAVA - Mimoriadna správa! Na Molecovej došlo k poškodeniu plynového potrubia - takúto informáciu zverejnila mestská časť Karlova Ves na sociálnej sieti. Ľudí spočiatku varovali, aby v blízkosti miesta nemanipulovali s otvoreným ohňom. Situácia je už v rukách odborníkov.


Podľa komentárov miestnych na sociálnej sieti bolo plyn cítiť aj v širšom okolí. Logicky nastúpil strach. "Fuuuuu... a ja som už zobudila suseda, či náhodou nemá v úmysle sa vyhodiť do luftu, lebo je to cítiť aj na Jurigovom,..." napísala jedna z komentujúcich.

Panika v Bratislave! Pri
Zdroj: reprofoto:Facebook-Karlova Ves

Hovorca SPP - distribúcia, a.s. Milan Vanga pre topky.sk potvrdil, že pod paniku sa podpísalo poškodenie plynovodu. "Pri výkopových prácach na rekonštrukcii električkovej trate došlo k poškodeniu strednotlakového plynovodu s následným únikom plynu do ovzdušia," vysvetlil.

Panika v Bratislave! Pri
Zdroj: reprofoto:Facebook/Karlova Ves

Bezpečnostné kroky

Hlásenie o úniku plynu podľa jeho slov na Plynárenskom dispečingu prijali o 8.14 hod. O približne desať minút už boli na mieste pracovníci SPP – distribúcie. "Zabezpečili miesto úniku a kvôli bezpečnosti o 8.56 hod. uzatvorením zemných uzáverov plynu prerušili distribúciu plynu 15 domácnostiam a trom maloodberateľom," dodal Vanga.

V súčasnosti pracovníci spoločnosti začali s opravou poškodenej časti plynovodu. "Pokiaľ sa nevyskytnú nepredvídateľné okolnosti, opravu by sme mali skončiť ešte v priebehu dnešného dňa. Rovnako ako aj obnoviť distribúciu plynu do dotknutých odberných miest," uzavrel hovorca.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články