°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Dobré správy z Centra sociálnych služieb Horelica, nákazu novým KORONAVÍRUSOM nepotvrdili

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
29.06.2020 16:45

ČADCA - Po otestovaní 65 zamestnancov a 98 klientov Centra sociálnych služieb (CSS) Horelica v Čadci sa nepotvrdila nákaza novým koronavírusom. Podľa hovorkyne Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martiny Remencovej ich otestovala mobilná odberová jednotka zriadená ŽSK a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) Žilina po potvrdení nákazy u jednej z pracovníčok CSS.


Doplnila, že v CSS Horelica platí zákaz prijímania nových klientov. "Je zabezpečená zvýšená dezinfekcia spoločných priestorov aj s použitím germicídnych žiaričov. Sleduje sa zdravotný stav klientov aj zamestnancov, teplota sa meria dvakrát denne. Naďalej platí povinnosť nosenia rúšok v interiéri zariadenia," uviedla Remencová.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Pripomenula, že ŽSK obnovil v súvislosti so zhoršujúcou sa situáciou v regióne Kysúc ďalšie bezpečnostné protiepidemické opatrenia. "Mimoriadna situácia na Kysuciach nás prinútila opäť uzatvoriť naše zariadenia sociálnych služieb. Až do odvolania preto platí zákaz návštev v zariadeniach v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto. V pondelok a v utorok (30. 6.) nebudú otvorené ani stredné školy v okrese Čadca. Riaditeľom sme odporučili odložiť odovzdávanie vysvedčení až na začiatok budúceho školského roka," povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

V pohotovosti je podľa Remencovej aj Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca, kde prichádzajú osoby s podozrením na ochorenie COVID-19. "Až do odvolania platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach. V tejto súvislosti otestovali viac ako 60 zamestnancov nemocnice s negatívnym výsledkom. Na žiadosť RÚVZ bude v utorok (30. 6.) a v stredu (1. 7.) hromadné testovanie pred Kysuckou nemocnicou. Kapacita parkoviska je obmedzená, nemocnica preto prosí o trpezlivosť," vysvetlila hovorkyňa ŽSK.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články