°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

AKTUÁLNE Monika Jankovská z väzby poslala list prezidentke: Vzdáva sa funkcie!

Marian Kočner a Monika Jankovská
Marian Kočner a Monika Jankovská
Zdroj: TASR - Adel Ghannam, Topky/Ján Zemiar
05.06.2020 12:44

BRATISLAVA - Monika Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne. Oznámila to v liste adresovanom Kancelárii prezidenta SR. Potvrdil to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.


Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti a sudkyňa Monika Jankovská je v súčasnosti vo väzbe. Jankovská je obvinená z prijímania úplatku aj z podplácania. Okrem nej sú vo väzbe aj sudcovia Eugen Palášthy, Denisa Cviková, Richard Molnár a advokát Miroslav Mojto.

VIDEO Najvyšší súd rozhodol o obvinenej Jankovskej: Tvrdý verdikt!

Všetci majú byť stíhaní väzobne pre možné ovplyvňovanie svedkov a Mojto, Palášthy a Richard Molnár aj pre možné pokračovanie v trestnej činnosti. Jankovskej súd rozšíril väzbu aj o preventívnu. 

Súd zároveň vtedy prepustil sudkyňu Zuzanu Maruniakvú a ďalších dvoch obvinených - bývalú sudkyňu Miriam Repákovú a Ladislava Mojžiša. Prokuratúra aj obvinení, ktorých vzali do väzby, podali proti rozhodnutiu sťažnosti. V prípade Miriam Repákovej však prokuratúra neskôr sťažnosť proti nevzatiu do väzby stiahla s tým, že dôvody väzby pominuli.

Dnes sa rozhoduje o
Zdroj: TASR

Obvinená totiž údajne spolupracuje s vyšetrovateľmi. V prípade Zuzany Maruniakovej a podnikateľa Ladislava Mojžiša sa aj najvyšší súd vo štvrtok stotožnil s názorom, že nie je dôvod ich stíhať väzobne.

Kočnerova opička

Monika Jankovská zažíva krušné chvíle od zadržania Mariana Kočnera, ktorý je obžalovaný v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a neprávoplatne odsúdený na 19 rokov väzenia v kauze televíznych zmeniek spolu s Pavlom Ruskom. 

Pojednávanie v kauze vraždy
Zdroj: Vlado Anjel

Po rozšifrovaní správ z aplikácie Threema, ktorá bola nainštalovaná práve v mobile Kočnera, vyšlo na povrch, že Jankovská s ním udržiavala veľmi priateľské vzťahy. Vybavovala rozsudky v jeho prospech, dokonca neváhala podplatiť sudkyne. "Veď nedá sa vyžiť z 2000 eur mesačne, s dvoma dospelými synmi," písala Jankovská Kočnerovi. 

Po tom, ako bol obsah správ zverejnený, Jankovská na istý čas "zmizla". Neskôr usporiadala tlačovú konferenciu, na ktorej oznámila svoj odchod z postu tajomníčky rezortu spravodlivosti. Akékoľvek vzťahy s Marianom Kočnerom poprela. 


Galéria

Marian Kočner a Monika Dnes sa rozhoduje o Pojednávanie v kauze vraždy

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články