°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

VIDEO Historický úlovok bratislavskej kriminálky: V akcii Putika zaistili takmer 40-tisíc dávok drog

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj
03.06.2020 17:30

BRATISLAVA - Pri akcii s krycím názvom Putika zaistili bratislavskí policajti takmer 40.000 dávok drog. Išlo o domové prehliadky, ako aj prehliadky motorových vozidiel a nebytového priestoru, ktoré boli vykonané v bratislavskej Petržalke. V tejto súvislosti čelia obvineniu tri osoby. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Veronika Slamková.


"Pri prehliadkach boli zaistené neznáme látky, ktorých množstvo podľa predbežného skúmania Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ predstavuje takmer 40.000 jednotlivých dávok drog – metamfetamínu. Ten je podľa zákona o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch zaradený do druhej skupiny omamných látok. Cena takto zaisteného metamfetamínu by na čiernom trhu predstavovala približne 150.000 eur," uviedla Slamková.

Kriminalisticko-expertíznemu skúmaniu bola však podľa Slamkovej doposiaľ podrobená len časť zaistených látok, preto celkový počet dávok, ako aj celková hodnota bude po ukončení expertízneho skúmania s najväčšou pravdepodobnosťou značne vyššia. "Okrem toho sa pri uvedených prehliadkach podarilo zaistiť aj finančnú hotovosť presahujúcu 200.000 eur," doplnila Slamková.

Na základe zabezpečeného dôkazného materiálu a vykonaných procesných úkonov už vyšetrovateľ za obstarávanie, prechovávanie a predaj omamných látok vzniesol obvinenie Bratislavčanom Jánovi B. (47) a Erikovi R. (48) a Agnieszke S. (47), občianke Poľskej republiky. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí podľa Slamkovej obvinenému Jánovi B. a Erikovi R., ktorí mali spáchať čin závažnejším spôsobom konania, po dlhší čas a vo veľkom rozsahu, trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Obvinenej Agnieszke S., ktorá mala spáchať čin závažnejším spôsobom konania, po dlhší čas a vo väčšom rozsahu, hrozí v prípade preukázania viny 10 až 15 rokov odňatia slobody. "Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet k podaniu návrhu na väzobné stíhanie obvinených. Vyšetrovaním tohto prípadu sa aj naďalej zaoberáme," dodala Slamková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články