°C

Streda, 3. jún 2020. Meniny má Karolína, zajtra Lenka.

KORONAVÍRUS Počet testovaných stúpa: Nákaza sa potvrdila u 101 ľudí! Drsný odkaz

Zdroj: Topky/Vlado Anjel
08.04.2020 19:24

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič dnes čelí kritike kvôli opatreniam, ktoré výrazne obmedzili pohyb ľudí počas sviatkov. Matovič chce čo najviac zabrániť šíreniu koronavírusu. Za posledné dni sa počet nakazených zvyšoval. Včera pribudlo na Slovensku 101 nakazených.


VIDEO Premiér Matovič informoval o aktuálnom stave nakazených

Včera pribudlo 101 nakazených

V utorok sa koronavírus potvrdil u 101 ľudí, pričom v laboratóriách otestovali 2042 vzoriek. Medzi nimi bolo 16 ľudí nad 60 rokov. „Prosím vás, prestaňme blúzniť o otváraní obchodov,“ uviedol premiér. Poukázal na to, že veľa prípadov sa objavilo práve v rómskych osadách, kam sa vrátili ľudia zo zahraničia, najmä z anglického Sheffieldu či z rakúskeho Tirolska. Ide teda o importované prípady ochorenia COVID-19. Vyzval tiež na trpezlivosť a zodpovednosť. Poďakoval sa za prácu armádnym lekárom či policajtom.

KORONAVÍRUS Počet testovaných stúpa:
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Hlavný hygienik Ján Mikas komentoval, že Slovensko boj s novým koronavírusom zatiaľ nevyhralo. Predpokladá, že najbližšie dva až tri týždne ukážu, ako na tom Slovensko je, a tiež to, či sa budú môcť rušiť vládne opatrenia. Dôležité je dodržiavať opatrenia a testovať. Doplnil, že sa budú musieť orientovať na marginalizované skupiny.

KORONAVÍRUS Počet testovaných stúpa:
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Policajné kontroly označil za sabotáž

Premiér Matovič v úvode kritizoval prístup jeho koaličných partnerov i policajného prezidenta. Pokyn na policajné kontroly na hraniciach okresov považuje premiér za sabotáž uznesenia vlády. Pred verejnosť by mal podľa neho predstúpiť policajný prezident Milan Lučanský a tento krok obhájiť.„Pozrite si moje vyjadrenia z tlačovky, povedal som to jasne. Kontroly mali byť len námatkové,“ povedal Matovič s tým, že na jeho tvrdé vyjadrenia je dôvod. 

KORONAVÍRUS Počet testovaných stúpa:
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Pellegrini nám dal takýto darček

„Naša intuícia, že problém budeme mať aj v osadách, sa potvrdila,“ povedal premiér. V pondelok sa v piatich osadách potvrdilo 31 prípadov nákazy, otestovať ešte musia 1440 osád. Matovič uviedol, že nesmieme poľaviť. 

KORONAVÍRUS Počet testovaných stúpa:
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

V osadách testovali podľa Matoviča len tých ľudí, ktorí prišli zo zahraničia. „Koľko ďalších ľudí mohli nakaziť?“ pýtal sa premiér. Podľa neho by sme mali ešte pritlačiť v hygienických opatreniach. Armáda a zdravotníci zatiaľ otestovali 30 osád. „Peter Pellegrini nám dal taký darček, že budeme radi, ak sa z toho vylížeme,“ dodal Matovič.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články