°C

Štvrtok, 28. máj 2020. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Vyšetrovanie kauzy Gorila neskončilo: O znaleckom posudku však polícia stále mlčí

Prvý protest Gorila
Prvý protest Gorila
Zdroj: SITA
30.03.2020 19:23

BRATISLAVA - Vyšetrovanie roky trvajúcej kauzy Gorila naďalej pokračuje aj po zverejnení nahrávky, ktorú zaslal médiám anonym v októbri minulého roku. Nahrávku mal skúmať znalec, k jeho posudku a záverom sa polícia nevyjadruje. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.


„Predmetom vyšetrovania je aj 'kauza financovania strany SDKÚ'. Keďže vyšetrovanie nebolo doposiaľ ukončené a ide o takzvanú 'živú' vec, vyšetrovateľ sa s poukazom na Trestný poriadok k ostatným otázkam nebude vyjadrovať,“ uviedla Dobiášová ako odpoveď na otázku, ako dopadlo znalecké skúmanie a kam pokročilo vyšetrovanie.

Znalecký posudok bol vypracovávaný podľa bývalého vyšetrovateľa kauzy Gorila a v súčasnosti štátneho tajomníka ministerstva vnútra Lukáša Kyselicu po tom, ako zvukovú nahrávku našli policajti pri domovej prehliadke u Mariana K. na jeseň 2018. Minulý rok v súvislosti so znaleckým skúmaním Kyselica uviedol, že osoby na nahrávkach mali byť znalcom stotožnené. Finančná skupina Penta vtedy v reakcii na Kyselicove slová žiadala políciu, aby znalecký posudok zverejnila.

Nahrávku, ktorá je vo veľkej časti identická s uniknutým spisom Gorila, zaslal anonym do viacerých slovenských redakcii v októbri minulého roku. Spis Gorila má zachytávať rozhovor medzi akcionárom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006. V zverejnených textoch vystupujú vtedajší minister hospodárstva Jirko Malchárek, šéfka Fondu národného majetku Anna Bubeníková, ale aj expremiér Robert Fico.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články