°C

Streda, 1. apríl 2020. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

KORONAVÍRUS Koniec pochybnostiam: Prehľadná INFOGRAFIKA, ako prebieha ochorenie COVID-19

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
27.03.2020 00:00

BRATISLAVA - Ochorenie, ktoré prepuklo v pandémiu, desí celý svet. Aj na Slovensku sa zaviedli prísne opatrenia a ľuďom sa odporúča zdržiavať sa doma. Viete však, ako nákaza koronavírusom prebieha?


Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku zverejnila infografiku, na ktorej je znázornené ako prebieha ocorenie Covid-19. Odo dňa, kedy sa nakazíte až po ten, kedy sa prejavia prvé príznaky, môže uplynúť 5 až 6 dní. U 88 percent nakazených potom nastupuje teplota alebo horúčka. 

KORONAVÍRUS Kľúčové vyhlásenie premiéra Matoviča: Vybudujú odberné miesta, začína masívne testovanie

Prvé tri dni má až 68 percent nakazených suchý kašeľ, menšie percento pociťuje aj bolesť celého tela, hlavy či hrdla. U niektorých sa môžu objaviť hnačky, nevoľnosť, zvracanie či upchatý nos. Na štvrtý deň ochorenie sa u 20 percent infikovaných objaví dýchavičnosť. Ak sa zdravotný stav zhorší, budete hospitalizovaný. 

Polícia zverejnila infografiku, ktorá
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Až 80 percent infekcií mimo Číny má len mierny priebeh, symptómy začínajú odznievať na siedmy deň. Medzi siedmym a osemnástym dňom je možné dokázať prítomnosť genotypu vírusu v horných dýchacích cestách. Čím má ochorenie ťažší priebeh, tým dlhší je možný dôkaz prítomnosti vírusu. 


Galéria

Ilustračné foto Polícia zverejnila infografiku, ktorá

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
FOTO: gettyimages.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články