°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

KORONAVÍRUS Filtračný stan pri nemocnici v Trnave neslúži na testovanie na ochorenie COVID-19

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.03.2020 12:00

TRNAVA - Pri Fakultnej nemocnici (FN) Trnava bol postavený hygienický filtračný stan. Tento stan slúži na prevenciu a ochranu personálu, ako aj pacientov. V stane sa nerealizujú testy na ochorenie COVID-19. Informoval za nemocnicu referent pre vzťahy s verejnosťou Matej Martovič.


"Prosíme verejnosť, aby nechodili do stanu s cieľom testovať sa na prítomnosť nového koronavírusu, nie je na to určený. Cez stan musia prejsť všetci pacienti, ktorí idú na vyšetrenie alebo iný zákrok do nemocnice," informoval Martovič.

V stane každému pacientovi zmerajú telesnú teplotu a pacient podpíše čestné vyhlásenie, že nemá cestovateľskú anamnézu a neprišiel do kontaktu s osobou, ktorá bola v zahraničí. Pacient dostane potvrdenie o tom, že prešiel cez kontrolný stan.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Bez tohto potvrdenia pacienti nebudú príslušným lekárom vo FN Trnava vyšetrení. Cez stan nemusia prechádzať tehotné ženy a rodičky. "Stan je v prevádzke od 8.00 do 20.00 h. Po tomto čase bude telesná teplota pacientom meraná na urgentnom príjme, kde podpíšu aj čestné vyhlásenie. Cez filtračný stan po 20.00 h musia prejsť aj pacienti, ktorí idú na ambulantnú pohotovostnú službu," doplnil Martovič.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články