Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

VOĽBY 2020 Malé Leváre hlásia prekvapujúcu účasť: Riešili incident váhavého voliča

Na snímke klienti zariadenia pre seniorov v obci Jablonové na Záhorí vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do prenosnej volebnej schránky
Na snímke klienti zariadenia pre seniorov v obci Jablonové na Záhorí vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do prenosnej volebnej schránky
Zdroj: TASR/Erik Mader
29.02.2020 18:25

MALÉ LEVÁRE - Volebná účasť v sobotných voľbách do Národnej rady SR v Malých Levároch na Záhorí prekoná čísla spred štyroch rokov, ktoré zaradili obec v parlamentných voľbách k samosprávam s najnižšou účasťou.


"Aj pre nás samých je to milým prekvapením a myslím, že dosiahneme naozaj pekné číslo,“ skonštatoval predseda okrskovej volebnej komisie Peter Bečvář. Voliči sa v malej volebnej miestnosti striedajú od začiatku hlasovania. „Stáva sa, že musia počkať vonku, prípadne v chodbičke, berú to však bez problémov, sú disciplinovaní,“ uviedol predseda komisie. Priznal, že jeden incident predsa len museli riešiť. „Jeden z voličov si zobral hlasovacie lístky, dožadoval sa najskôr náhradnej sady, lebo v nich nevedel nájsť subjekt, ktorý chcel voliť. Keď ich dostal, napokon oznámil, že sa musí rozhodnúť a odišiel,“ priblížil rušivý moment, ktorý bol v pokojnom priebehu volieb jedinou výnimkou.

Pokojnú atmosféru hlasovania potvrdili aj v susedných Veľkých Levároch. „Aj v našom prípade záujem prevyšuje zvyčajný interes o voľby, od siedmej sa naozaj len sporadicky stáva, že vo volebnej miestnosti nemáme nikoho,“ uviedli členky jednej z troch okrskových komisií vo Veľkých Levároch. Voliči v Malých i Veľkých Levároch majú pomerne jasnú predstavu o tom, čo by mali výsledky volieb priniesť.

"Aby sa konečne našli ministri, ktorí sa zaujímajú o ľudí, nie o svoje stoličky,“ povedala jedna z voličiek rýdzou záhoráčtinou. "Neísť voliť nie je správne, lebo je na nás, kto tu bude vládnuť. Veci, ktoré by sa mali zmeniť, sú v podstate všetky,“ dodala ďalšia. „Podstatné je, aby sa potierala korupcia a zabránilo nárastu extrémizmu," dodal ďalší volič, ktorý v sobotných voľbách využil svoje voličské právo. V celom Bratislavskom kraji je 582 volebných okrskov, v okrese Malacky 56.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články