°C

Piatok, 10. apríl 2020. Meniny má Igor, zajtra Július.

VOĽBY 2020 V Bratislave riešia problém s priradením obálok s hlasmi zo zahraničia

Na Slovensku sa začali v poradí ôsme voľby do Národnej rady Slovenskej republiky
Na Slovensku sa začali v poradí ôsme voľby do Národnej rady Slovenskej republiky
Zdroj: FOTO TASR - Radovan Stoklasa
29.02.2020 12:40

BRATISLAVA – V Bratislavskom kraji bolo všetkých 582 volebných okrskov otvorených načas. Zatiaľ bezproblémový začiatok parlamentných volieb hlásia okresné volebné komisie z Malaciek, Pezinka a Senca. V Bratislave však musela okresná volebná komisia od rána riešiť problém s niektorými obálkami s hlasmi voličov zo zahraničia, ktoré boli do jednotlivých okrskových komisií zle priradené.


„Jednotlivým komisiám radíme, aby v taktom prípade vrátili obálky na mestskú časť, lebo tá presne vie, do akej komisie to má byť správne priradené,“ priblížila Okresná volebná komisia Bratislava. Všetkých 402 volebných okrskov v hlavnom meste však bolo podľa komisie ráno otvorených načas.

Jednotlivé okresné komisie v Bratislavskom kraji potvrdili, že ráno bolo načas otvorených 56 volebných okrskov v okrese Malacky, 53 v okrese Pezinok a 71 v okrese Senec. „Žiadny problém zatiaľ nemáme hlásený,“ uviedla Okresná volebná komisia Malacky. Pokojný začiatok parlamentných volieb zatiaľ hlásia aj z okresov Senec a Pezinok.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články