°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

Polícia sa pochválila objasnením vraždy Kuciaka (†27): O hrozivej smrti Violy (†34) je aj naďalej ticho

Zdroj: Facebook, archív
24.02.2020 17:00

BRATISLAVA - Medzi objasnené úkladné vraždy v minulom roku patria aj vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, podnikateľa Petra Molnára alebo exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Informovali o tom zástupcovia polície na pondelkovej tlačovej besede. V ostrosledovanom prípade Violy Macákovej ale páchateľa stále nedolapili.


Prečítajte si aj: Rok 2019 plný tragédií aj prekvapení: Toto sú TOP momenty, ktoré otriasli našou krajinou

V roku 2019 zaznamenali policajti na Slovensku spolu 76 vrážd. Ako dnes na tlačovej besede informovala prvá viceprezidentka Policajného zboru Jana Maškarová, objasniť sa policajtom podarilo 58 vrážd.

„Väčšinou sú to vraždy v afekte," povedala Maškarová s tým, že takéto skutky sa odohrajú prevažne v domácnostiach alebo na pracoviskách a policajtom sa ich väčšinou podarí objasniť do 48 hodín. Pre porovnanie, v roku 2018 policajti na Slovensku zaznamenali spolu 67 vrážd, pričom objasnili 46.

Nad smrťou Violy Macákovej (†34) visí naďalej množstvo otáznikov.
Viola sa stala obeťou
Zdroj: Facebook-V.M.

Pokiaľ ide o úkladné vraždy, tých policajti v minulom roku zaevidovali 16. Spolu sedem úkladných vrážd sa policajtom v roku 2019 podarilo objasniť. Medzi takéto prípady podľa Maškarovej patria aj vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, kolárovského podnikateľa Petra Molnára alebo bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Bastrenáka.

Záhadná smrť Violy (†34) v bratislavskom prístave: Pred tragédiou bola zrejme do pol pása v Dunaji

Celkovo policajti v minulom roku zaznamenali spáchanie 58 828 trestných činov. Najviac, konkrétne 10 064 skutkov evidujú v Bratislavskom kraji. Naopak najmenej, konkrétne 5033 zaevidovali v Trenčianskom kraji.

V súvislosti s trestnou činnosťou riešili policajti v minulom roku 53 981 trestných spisov, pričom 38 125 spisov v minulom roku ukončili. „Policajtom sa darí 70 percent zistených trestných činov ukončiť v danom roku, nemáme sa za čo hanbiť," dodala Maškarová.


Galéria

Nad smrťou Violy Macákovej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články