°C

Štvrtok, 27. február 2020. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

Predpoveď počasia na najbližší týždeň: Pozor na hrozbu, od utorka to konečne príde

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
26.01.2020 21:25

BRATISLAVA - Zima akoby si na Slovensku dávala pauzu. Svoje o tom vedia najmä lyžiarske strediská, ktoré by potrebovali poriadnu a najmä trvalejšiu nádielku snehu. Najbližšie dni sa to zmení, do našej krajiny totiž postúpi studený front, ktorý prinesie prevažne snehové zrážky.


PONDELOK

V noci oblačno až zamračené a hmlisto. Len ojedinele zmenšená oblačnosť. Miestami slabé zrážky, aj mrznúce s tvorbou poľadovice. Najnižšia nočná teplota 0 až -5, v údoliach pri zmenšenej oblačnosti najmä na severe - okolo -7 st. Bezvetrie alebo len slabý vietor. Cez deň oblačno až zamračené a hmlisto. Postupne miestami zmenšovanie oblačnosti. Spočiatku ojedinele slabé zrážky s možnosťou tvorby poľadovice. Najvyššia denná teplota -1 až 4, pri zmenšenej oblačnosti väčšinou do 6 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 st. Bezvetrie alebo len slabý vietor. 

Predpoveď počasia na najbližší
Zdroj: Predpovede.sk

UTOROK

Cez strednú Európu bude postupovať ďalej na východ studený front spojený s tlakovou nížou so stredom nad Islandom. Oblačno až zamračené, hmlisto. Ojedinele mrholenie, cez deň od západu
na viacerých miestach sneženie alebo dážď so snehom, v nížinách aj dážď. Lokálne tvorba poľadovice. Najnižšia nočná teplota 1 až -4 st. Najvyššia denná teplota -2 až 3, na juhozápade miestami 3 až 7 st. Juhovýchodný až južný vietor 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h), v nárazoch miestami okolo 14 m/s (50 km/h). Na hrebeňoch hôr prudký až búrlivý vietor. Na strednom Slovensku a popoludní aj inde prevažne slabý vietor. 

Predpoveď počasia na najbližší
Zdroj: Predpovede.sk

Podrobnejšiu predpoveď nájdete na stránke predpovede.topky.sk.

STREDA

Do našej oblasti bude od severozápadu prúdiť chladný a vlhký vzduch. Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach, cez deň miestami, sneženie alebo snehové prehánky, v nížinách na juhozápade aj dážď so snehom. Ojedinele poľadovica. Najnižšia nočná teplota 0 až -5 st. Najvyššia denná teplota -1 až 4 st, na juhu ojedinele teplejšie. Prevažne západný vietor 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h), v nárazoch ojedinele okolo 13 m/s (45 km/h). Na strednom Slovensku miestami slabý vietor. 

Predpoveď počasia na najbližší
Zdroj: Predpovede.sk

ŠTVRTOK

Premenlivá, na severe časom veľká oblačnosť. Na severe a východe miestami, inde ojedinele snehové prehánky alebo sneženie. Najnižšia nočná teplota 0 až -5, v horských dolinách miestami -8 st. Najvyššia denná teplota 2 až 7, na severe miestami okolo 0 st. 

Predpoveď počasia na najbližší
Zdroj: Predpovede.sk

PIATOK

V plytkej brázde nízkeho tlaku vzduchu bude od západu postupovať cez našu oblasť studený front. Oblačno až zamračené, spočiatku miestami aj zmenšená oblačnosť. Miestami zrážky, na horách snehové. Najnižšia nočná teplota 0 až -5, na juhozápade okolo 2 st. Najvyššia denná teplota 0 až 5, na juhu západného a stredného Slovenska okolo 7 st. 

Predpoveď počasia na najbližší
Zdroj: Predpovede.sk

Platí výstraha pred poľadovicou

SHMÚ vydal na pondelok utorok výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou, ktorá platí pre všetky kraje s výnimkou Žilinského. Vodiči by preto mali byť na cestách mimoriadne opatrní.

Predpoveď počasia na najbližší
Zdroj: shmu.sk


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články