°C

Pondelok, 30. november 2020. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

PRÁVE TERAZ Dobroslavovi Trnkovi zrušili obvinenie v kauze Tipos

Dobroslav Trnka
Dobroslav Trnka
Zdroj: TASR/Martin Baumann
21.01.2020 16:00

BRATISLAVA - Minulý týždeň zadržala NAKA bývalého generálneho prokuratúra Dobroslava Trnku a obvinila ho z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa. Verejnosť bola šokovaná, keď ho prepustili. Podľa informácií portálu aktuality.sk najnovšie Trnkovi aj zrušili obvinenie.


Dobroslavovi Trnkovi zrušili obvinenia. Informovali dnes o tom Aktuality.sk„Dnes nám bolo doručené uznesenie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorým zrušil uznesenie vyšetrovateľa národnej kriminálnej agentúry o začatí trestného stíhania a súčasne o vznesení obvinenia osobe D. T. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa," uviedol pre Aktuality hovorca polície Michal Slivka. Ku konkrétnostiam sa zatiaľ polícia nebude vyjadrovať. 

Trnku zadržala NAKA minulý týždeň v jeho dome v Hamuliakove. Obvinila ho z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Obvinenie sa malo týkať tajného videa, na ktorom sa Trnka rozpráva s vtedajším ministrom financií Jánom Počiatkom o kauze Lemikom.

Na druhý deň po zadržaní sa Trnka dostal na slobodu. Prepustenie nariadil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Nevidel dôvod na jeho stíhanie. Stanovisko k prípade zaujme aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár, priblížili aktuality.sk.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/mCul ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články