°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Obžalovaný Rusko ako ste ho nevideli: FOTO zamaskovaný v nemocnici, zarastený a s golierom!

Pavol Rusko dorazil do ružinovskej kliniky, kde má byť hospitalizovaný.
Pavol Rusko dorazil do ružinovskej kliniky, kde má byť hospitalizovaný.
Zdroj: Vlado Benko Jr.
03.12.2019 12:00

BRATISLAVA - Obžalovaný Pavol Rusko v piatok súdu oznámil svoju hospitalizáciu na neurologickom oddelení nemocnice v bratislavskom Ružinove. Súhlas na konane v neprítomnosti dal len v súvislosti s výsluchom svedkov obhajoby a listinným dokazovaním. Nášmu fotografovi sa ho podarilo zastihnúť pri príchode do nemocnice.


Pavol Rusko, ktorý je obžalovaný v kauze falšovania miliónových zmeniek, sa nezúčastňuje hlavných pojednávaní. Súdu dal súhlas na konanie v jeho neprítomnosti a zastupuje ho Marek Para, ktorý v iných konania zastupuje aj obžalovaného Mariana Kočnera. 

ONLINE zo súdu v kauze zmenky: Prokurátor navrhuje väzbu pre Ruska, Kočner si trhá papieriky

Pred niekoľkými týždňami Rusko svoje rozhodnutie zmenil a konaní sa chce zúčastňovať. Súdu doručil svoju PN-ku, ktorú mu vystavil lekár, ktorý kedysi obhajoval úplatky. Na včerajšom pojednávaní sudca prečítal Ruskom doručenú ďalšiu PN-ku, v ktorej sa uvádzalo, že od dnešného dňa bude hospitalizovaný na neurologickej klinike v Bratislave. 

Nášmu fotografovi sa ho podarilo zastihnúť pri príchode. Rusko prišiel zamaskovaný v čiernej šiltovke, s golierom okolo krku a viditeľne zarastený v sprievode svojej partnerky. V nemocnici strávi podľa jeho vlastných slov minimálne týždeň. 

Pavol Rusko dorazil do
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Pavol Rusko dorazil do
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Pavol Rusko dorazil do
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Pavol Rusko dorazil do
Zdroj: Vlado Benko Jr.

Obštrukcie?

Podľa prokurátora Jána Šantu sa Rusko snaží robiť obštrukcie, pretože vie, že dôkazná situácia je silná a v jeho neprospech ako aj v neprospech Mariana Kočnera. Ruskov obhajca Michal Mandzák to na včerajšom súde poprel. Šanta navrhoval Ruskovo väzobné stíhanie. 

Podľa Šantu prebieha zatiaľ proces podľa plánu aj bez Ruskovej prítomnosti. "V prípade dlhých obštrukcií to bude akcia ako guľový blesk," povedal prokurátor na dnešnom pojednávaní. 

Pavol Rusko je, okrem iného, obžalovaný aj z objednávky vraždy jeho bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej. Hlavné pojednávanie v tomto prípade bude pokračovať koncom januára. 

 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články