V ruke mixér, na sebe zástera: VIDEO Spoznali by ste ho? Muž z mafiánskych zoznamov hviezdil v kuchyni | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

V ruke mixér, na sebe zástera: VIDEO Spoznali by ste ho? Muž z mafiánskych zoznamov hviezdil v kuchyni

Zdá sa, že Marian Kočner mal vždy rád varenie.
Zdá sa, že Marian Kočner mal vždy rád varenie.
Zdroj: archív
11.11.2019 12:00

BRATISLAVA - Takto ste Mariana Kočnera zaručene nevideli. To, že muž, ktorý má na krku obžalobu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, má blízky vzťah k jedlu, je známe. Pozrite sa však, kde bol Kočner v roku 1982!


Zástera na sebe, v ruke panvica a vajcia. Vtedy len 19-ročný Marian Kočner varil po boku kolegyne a šéfkuchára v mládežníckej relácii Minúty s majstrom kuchárom. Kočner, ktorý mal rozhodne moderátorské vlohy, si očividne svoju pozíciu užíva. Na video ako prvá upozornila satirická stránka Zomri.

Reportérov bez hraníc teší obžaloba Kočnera a znepokojuje rozpustenie vyšetrovacieho tímu

Už v relácii vidno, že z neho srší sebavedomie a istota. O žiadnej nevinnosti nemôže byť reč. Ako je však dnes známe, muž z mafiánskych zoznamov neostal pri moderovaní ani pri žurnalistike, ktorú má vyštudovanú.

Momentálne je obžalovaný v kauze falšovania miliónových zmeniek, pre ktoré je aj vo väzbe a na krku má aj obžalobu z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Okrem toho, obvinený je z viacerých ekonomických trestných činov. 

Zdá sa, že Marian
Zdroj: Reprofoto/RTVS Noc v archíve

Zdá sa, že Marian
Zdroj: Reprofoto/RTVS Noc v archíve

Zdá sa, že Marian
Zdroj: Reprofoto/RTVS Noc v archíve

Kauza zmenky

Obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Aghom mali vyhotoviť štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Vyplatenie zmeniek údajne vystavených v roku 2000 a splatných po 15 rokoch na súde požadovala firma Správa a inkaso zmeniek podnikateľa Mariana Kočnera. Vyplatiť ich mali práve Rusko a spoločnosť Markíza Slovakia.

Markíza počas súdnych konaní dlhodobo spochybňovala pravosť zmeniek a najmä tvrdenie, že boli podpísané v roku 2000. Súd už v jednom konaní o zmenke v hodnote viac ako osem miliónov eur dal za pravdu žalobcovi. Urobila tak sudkyňa Maruniaková, ktorá sa spomína aj v Kočnerovej Threeme, údajne na príkaz Moniky Jankovskej. Markíza sa však odvolala.


Galéria

Zdá sa, že Marian Zdá sa, že Marian Zdá sa, že Marian Zdá sa, že Marian

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Youtube/jaffarski

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články