°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Posun vo vražde Jána Kuciaka: Andruskó urobil zásadný krok, žiada dohodu o vine a treste

Zoltán Andruskó
Zoltán Andruskó
Zdroj: Facebook/Z.A.
11.10.2019 18:13

BRATISLAVA – Zoltán Andruskó, ktorý je obvinený zo sprostredkovania vraždy novinára Jána Kuciaka, žiada prokuratúru o dohodu o vine a treste. Informoval o tom portál TV JOJ noviny.sk.


Obvinený mal podať prostredníctvom svojej obhajkyne podnet pre konanie o dohode o vine a treste vo štvrtok (10. 10.). Advokátka obvineného Zoltána Andruskóa uviedla pre TV JOJ, že jej klient sa v prípade vraždy novinára ku skutku sám dobrovoľne priznal. S políciou spolupracuje. Zoltánovi Andruskovi hrozí pre skutok 25 rokov za mrežami alebo doživotie.

V prípade vraždy Jána Kuciaka je obvinených päť ľudí vrátane Mariana Kočnera, ktorý si podľa vyšetrovateľov mal vraždu objednať u Aleny Zsuzsovej, ktorú využíval aj ako volavku. Tá mala požiadať dlhoročného známeho Zoltána Andruskóa, ktorý zase na skutok najak Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa. 

Andruskó má odzačiatku s vyšetrovateľmi spolupracovať. Aj na základe jeho výpovedi zadržali Alenu Zsuzsovú. Andruskó povedal aj to, že Kočner má byť krstným otcom Aleninej dcéry a Zsuzsovej mal posielať peniaze. Darovať jej mal aj luxusný Mercedes.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články