Skvelá práva pre turistov: Slováci môžu získať jednovstupové víza do niektorých častí Ruska | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Skvelá práva pre turistov: Slováci môžu získať jednovstupové víza do niektorých častí Ruska

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
01.10.2019 16:25

BRATISLAVA - Jednovstupové vízum do Petrohradu a Leningradskej oblasti si môžu Slováci vybaviť od utorka. Víza sú bezplatné. Získať ich možno na internetovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR, ktoré o tom informovalo na webe.


O víza je potrebné požiadať elektronicky, najneskôr štyri dni pred plánovanou cestou, spolu s fotografiou. "Elektronické vízum sa vydáva na obdobie 30 dní s právom pobytu do ôsmich dní od vstupu," vysvetľuje rezort diplomacie.

Vízum platí iba pre konkrétne hraničné ruské priechody, a to pre letisko Pulkovo, námorné priechody Vysock, Boľšoj port Sankt-Peterburg, Passažirskij port Sankt-Peterburg, pozemné priechody Ivangorod, Torfianovka, Brusničnoje, Svetogorsk a pohraničný priechod pre chodcov Ivangorod.

Vstup ani výjazd železničnou dopravou na základe elektronických víz zatiaľ nie je možný z technických príčin. "Občania SR, ktorí získajú elektronické vízum na vstup do Petrohradu a Leningradskej oblasti, majú právo sa zdržiavať iba na ich území. Vstup do ďalších oblastí Ruskej federácie na základe týchto elektronických víz nie je možný," pripomína ministerstvo.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články