Veľký súboj dopravných prostriedkov v Košiciach: Výsledky vás poriadne prekvapia | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Veľký súboj dopravných prostriedkov v Košiciach: Výsledky vás poriadne prekvapia

Kto skôr?
Kto skôr?
Zdroj: Miroslav Vacula
17.09.2019 15:00

KOŠICE - V rámci Európskeho týždňa mobility sa v pondelok 17. septembra uskutočnila v Košiciach tradičná súťaž „Kto skôr“.


Rýchlosť presunu po meste v rannej dopravnej špičke si vyskúšali autobus, električka, automobil, bicykel a kolobežka. Štart bol pri Spoločenskom pavilóne na Triede SNP, odtiaľ sa mali súťažiaci dostať čo najskôr na Námestie osloboditeľov.

Najrýchlejší bol cyklista Martin Peterík, ktorý trať zvládol za 7 minút a 9 sekúnd. Ako spokojne uviedol po svojom víťazstve, jazdil tempom, ktoré by mal bez problémov zvládnuť každý cyklista a dodržiaval som dopravné predpisy,

Kto skôr?
Zdroj: Miroslav Vacula

Druhá, v čase 8 minút a 59 sekúnd prišla električka. Tretí najlepší čas, 10 minút a 2 sekundy mal autobus. Na štvrtej priečke skončila kolobežka, jej výsledný čas bol 10 minút a 26 sekúnd. Posledný skončil s časom 12 minút a 26 sekúnd automobil. Možno aj preto, lebo vodič musel vozidlo riadne zaparkovať na parkovisku, kúpiť si parkovací lístok a až potom prišiel pešo do cieľa.

Kto skôr?
Zdroj: Miroslav Vacula

Prvý ročník súťaže „Kto skôr“ sa uskutočnil v roku 2008, cieľom súťaže bolo poukázať na nespochybniteľné výhody preferencií, čiže uprednostňovania mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Košiciach za účelom jej zrýchlenia a tým i zvýšenia jej atraktivity pre obyvateľov.

Kto skôr?
Zdroj: Miroslav Vacula


Galéria

Kto skôr? Kto skôr? Kto skôr? Kto skôr?

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články