Virtuálnu pokladňu eKasa používajú už tisíce obchodníkov: Pre nových podnikateľov je povinná | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Virtuálnu pokladňu eKasa používajú už tisíce obchodníkov: Pre nových podnikateľov je povinná

Pokladničné bločky obsahujú nebezpečnú látku.
Pokladničné bločky obsahujú nebezpečnú látku.
Zdroj: profimedia.sk
08.04.2019 15:30

BRATISLAVA - Finančná správa prijala za prvý týždeň od začiatku projektu eKasa viac ako 130-tisíc pokladničných dokladov. Tá je od 1. apríla tohto roku povinná pre podnikateľov, ktorí po tomto termíne len štartujú svoje podnikanie a majú povinnosť evidovať tržby.


O pridelenie kódu eKasa však už môžu žiadať aj podnikatelia, ktorí sa budú k systému pripájať až od júla, kedy bude povinný pre všetkých s povinnosťou vydávať bloky. „Pokladnicu si potom do 1. júla zinicializujú kedykoľvek podľa vlastného uváženia a bez zbytočnej časovej tiesne,“ konštatuje hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová. Aktuálne je pritom na trhu 16 certifikovaných dodávateľov pokladničných riešení pre eKasu.

Systém eKasa, aktualizácia webovej aplikácie virtuálnej registračnej pokladnice a aktualizácia mobilnej aplikácie virtuálnej registračnej pokladnice pre Android a iOS boli podľa Skokanovej začiatkom apríla úspešne nasadené do produkcie. Podnikatelia v systéme eKasa evidujú aktuálne tržby najmä prostredníctvom virtuálnej registračnej pokladnice, približne stovka pokladničných dokladov bola vytvorená prostredníctvom online registračných pokladníc.

Každá online registračná pokladnica pritom musí mať svoj kód. Žiadosť o jeho pridelenie je možné od polovice marca posielať na finančnú správu. Finančná správa odporúča podať žiadosť o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient čo najskôr aj podnikateľom, ktorí začnú evidovať tržbu online až po 1. júli. Svoje pokladnice si môžu následne zinicializovať kedykoľvek a nebudú musieť čakať na pridelenie kódu až tesne pred dátumom pripojenia.

Doteraz podľa Skokanovej požiadalo o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient zhruba 2 100 podnikateľov, ktorí budú využívať online registračnú pokladnicu a takmer 1 300 tých, ktorí chcú využívať bezplatnú aplikáciu finančnej správy – virtuálnu registračnú pokladnicu.


Galéria

Pokladničné bločky obsahujú nebezpečnú Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články