°C

Nedeľa, 24. január 2021. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Rajtár podal trestné oznámenie na Gašpara za krivú výpoveď: Preverí to policajná inšpekcia

Tibor Gašpar
Tibor Gašpar
Zdroj: SITA/Diana Černáková
27.03.2019 13:30

BRATISLAVA - Krajská prokuratúra v Bratislave odovzdala trestné oznámenie poslanca za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jozefa Rajtára inšpekcii ministerstva vnútra. Ako dnes vo vyhlásení informoval hovorca SaS Róber Buček, trestné oznámenie sa týka lustrácie novinárov a výrokov bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.


„Vo výpovedi bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara v súvislosti s lustráciou novinárov v policajných záznamoch nesedia dátumy. Ide teda o potenciálne trestné činy krivej prísahy, krivej výpovede a takisto zneužitia právomocí verejného činiteľa. Pevne verím, že policajná inšpekcia túto vážnu vec objektívne a spravodlivo prešetrí a nič nezametie pod koberec,“ uviedol Rajtár a doplnil, že prípad bude aj naďalej pozorne sledovať, keďže môže mať vážne súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Policajný exprezident Gašpar podľa Rajtára pri výpovedi na Národnej kriminálnej agentúre zavádzal o lustrovaní novinárov. Výpoveď súvisela s prípadom lustrácie zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Gašpar odmietol tvrdenia bývalého šéfa spravodajskej jednotky finančnej polície Pavla Vorobjova, že lustráciu Kuciaka naradil on. Podľa Gašpara súvisela s lustráciou viacerých novinárov v rámci vyšetrovania prípadu Filipa Rybaniča. Asistenta poslanca Jozefa Rajtára vyšetrovali pre prezeranie si bankových účtov exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Tento prípad bol však podľa Rajtára uzavretý v máji 2017 podaním obžaloby na súd. Lustrácia Kuciaka sa odohrala až na jeseň 2017. Navyše v spise z vyšetrovania Rybaniča sa nenachádza žiadna zmienka o lustrácii.

 

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články