Zima ani zďaleka nekončí: Pripravte sa na poriadne mrazy, varujú meteorológovia | Topky.sk

Nedeľa, 18. august 2019. Meniny má Elena, Helena, zajtra Lýdia.

Zima ani zďaleka nekončí: Pripravte sa na poriadne mrazy, varujú meteorológovia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: foto: thinksktock.com
19.01.2019 19:45

BRATISLAVA - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami vo väčšine krajov na Slovensku. Teplota môže na Slovensku s výnimkou západu krajiny klesnúť na -15 až -19 stupňov Celzia.


„Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia,“ uvádza SHMÚ na svojej internetovej stránke. Výstrahu vydali na nedeľu 20. januára a tiež na pondelok 21. januára.

SHMÚ vydal výstrahy pred
Zdroj: SHMÚ

Okresy Prešovského a Košického kraja môžu ojedinele potrápiť aj snehové jazyky a záveje. „Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ informuje SHMÚ.

Na pondelok 21. januára od 23:00 je vydaná výstraha druhého stupňa pred nízkymi teplotami pre väčšinu okresom Žilinského, Prešovského, ale aj Banskobystrického kraja. Tam môže teplota vzduchu dosiahnuť -20 až -21 stupňov Celzia.

SHMÚ vydal výstrahy pred
Zdroj: SHMÚ


Galéria

Ilustračné foto SHMÚ vydal výstrahy pred SHMÚ vydal výstrahy pred

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články