°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Silvestrovská predpoveď počasia: Meteorológ hlási ochladenie, na veľa snehu sa však netešte

Niektoré úrazy, ktoré neskončili tragicky, vás na Silvestra rozosmejú!
Niektoré úrazy, ktoré neskončili tragicky, vás na Silvestra rozosmejú!
Zdroj: thinkstock.com
27.12.2018 11:14

SLOVENSKO - Tohtoročná zima sa zatiaľ nepredviedla v plnej kráse. Tí, ktorí si ju napriek tomu chceli medzi sviatkami užiť, zamierili na hory. V nížinách totiž viac než po sánkach ľudia siahali po dáždnikoch. A inak tomu nebude ani koncom roka, a to aj napriek tomu, že hodnoty na teplomeroch oproti Štedrému dňu klesnú.


Ako predpovedá meteorológ a klimatológ Pavel Matejovič, v posledných dňoch roka by mal k nám preniknúť od severu chladnejší vzduch a ochladiť by sa malo aj v nížinách. "No veľa snehu sa v nížinách neočakáva," uviedol. 

Poľadovica a dážď. Aj tak sa zatiaľ v nížinách predviedla tohtoročná zima.
Ak si chcete počas
Zdroj: Pixabay/ilustračné foto

Na otázku, či tento rok zima ešte prinesie viac snehu, než v roku 2017, odborník odpovedal, že to sa v tejto chvíli jednoducho povedať nedá. "Počasie si pravdepodobne zachová premenlivejší charakter," uzavrel. Biele vianočné sviatky si však zatiaľ užívajú Slováci v severnej a východnej časti Slovenska. Zvyšok nášho územia trápili daždové prehánky.

Aké teploty môžeme očakávať podľa SHMÚ?

Piatok

1 až 6 stupňov, na juhu stredného Slovenska a na západe teplomer ukáže 6 až 9 stupňov. Bude oblačno, zamračené a lokálne hmlisto. Od približne 1600 m.n.m. sa vyskytnú snehové zrážky.

Sobota

1 až 6 stupňov. Sobota bude oblačná až zamračená. Miestami najmä v severnej polovici Slovenska očakávajte dážď so snehom alebo sneženie. V nižších polohách zaprší. Vodičov opäť potrápi poľadovica.

Nedeľa 

0 až 6 stupňov. Lokálne hmly a zamračené počasie. V nižších polohách zaprší, vo vyšších by sa mali vyskytnúť snehové prehánky.

Pondelok

Posledný deň v roku prinesie mierne ochladenie. Teploty klesnú pod nulu na -1 až 5 stupňov. Malo by však byť oblačno až zamračené, miestami bude zmenšená oblačnosť. Najmä na severe a východe očakávajte snehové prehánky a sneženie. 


Galéria

Niektoré úrazy, ktoré neskončili Poľadovica a dážď. Aj

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články