Strach v Bratislave, oblohou sa šíril hustý dym: VIDEO Na konečnej zhorel autobus MHD | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Strach v Bratislave, oblohou sa šíril hustý dym: VIDEO Na konečnej zhorel autobus MHD

Autobus MHD zachvátil požiar.
Autobus MHD zachvátil požiar.
Zdroj: Facebook/Zomri
20.11.2018 15:30

BRATISLAVA - Hasiči v hlavnom meste mali rušné ráno. Krátko pred deviatou hodinou dostali hlásenie o požiari vo vozovni Jurajov Dvor, kde plamene zachvátili jeden z autobusov mestskej hromadnej dopravy. V čase, keď oheň vznikol, sa vo vozidle našťastie nikto nenachádzal, nedošlo teda k žiadnym zraneniam. Mnohých Bratislavčanov však vyľakal hustý dym, ktorý bol viditeľný už z diaľky.


Operačné stredisko Prezídia HaZZ v Bratislave informovalo, že na mieste zasahovalo 14 hasičov so štyrmi kusmi hasičskej techniky. S plameňmi bojovali vyše dvoch hodín. 

Hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová neskôr priblížila, že autobus začal horieť na odstavnej ploche o 08.51 hod. Príčina však zatiaľ nie je známa. Podľa jej slov išlo o starý plynový autobus typu Karosa. 

Udalosť neunikla ani satirickej facebookovej stránke Zomri. Uverejnili snímky aj video zo zásahu.
Autobus MHD zachvátil požiar.
Zdroj: Facebook/Zomri

"Dielenskí pracovníci udalosť okamžite nahlásili dispečingu DPB, a.s., ktorý ihneď zabezpečil na miesto príchod hasičov a polície. Udalosť je v štádiu riešenia políciou, zaobišla sa bez zranenia a taktiež bez akejkoľvek škody v rámci vozovne," dodala A. Volfová.

Osem požiarov

Podľa slov Adriany Volfovej ide o druhý požiar autobusu za rok 2018. Minulý rok evidovali štyri požiare, v roku 2016 plamene taktiež zachvátili dve vozidlá. Pre rok 2015 sa v štatistike vyníma nula.

Hustý dym bol viditeľný z diaľky, vystrašil mnohých Bratislavčanov.
Požiar v mestskej časti
Zdroj: Tip čitateľa

V každom prípade išlo o požiare autobusov. Ako spresnila hovorkyňa, u trolejbusov a električiek podobné prípady neevidujú. 


Galéria

Autobus MHD zachvátil požiar. O udalosti informovala aj Požiar v mestskej časti

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin
VIDEO: Facebook/Zomri, tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články