Slovensko zasiahli silné búrky: Meteorológovia varujú, toto je len začiatok, ZVRAT cez víkend | Topky.sk

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Slovensko zasiahli silné búrky: Meteorológovia varujú, toto je len začiatok, ZVRAT cez víkend

Upršané počasie
Upršané počasie , Zdroj: gettyimages.com, Tip čitateľa,
13.04.2018 11:00

BRATISLAVA – Slovenskí meteorológovia zaznamenali nový rekord. Včera namerali vo Veľkých Trakanoch v okrese Trebišov až 28 stupňov. Prílev tropického vzduchu od juhu však potrápil Slovensko silnými nočnými búrkami, ktoré najviac udreli v oblasti Dunajskej Stredy. Meteorológovia upozorňujú, že z juhu sa k nám blížia ďalšie, ktoré naberú na sile.


Extrémne mrazy vystriedali zo dňa na deň nadpriemerné teploty. Výkyvy počasia si však túto noc vypýtali svoju daň a na mnohých územiach udreli silné búrky. Meteorológovia zo SHMÚ zaznamenali najsilnejšiu búrkovú aktivitu v oblasti Dunajskej Stredy. Zároveň varujú pred príchodom ďalších búrok, ktoré k nám smerujú z juhu. „Z Maďarska sa blížia ďalšie, vytvárajú sa pozdĺž čiary frontu, ktorá je orientovaná v južnom až juhovýchodnom prúdení, teda môže prejsť viac búrok cez rovnakú lokalitu,“ píše SHMÚ na svojom Facebooku s tým, že môžu nabrať na intenzite.  

Silná nočná búrka sa prehnala aj cez Hlohovec. Náš čitateľ nám prostredníctvom tipu zaslal dychberúce fotografie.

Nočná búrka v Hlohovci
Búrka v Hlohovci
Zdroj: Tip čiateteľa
Búrka v Hlohovci
Zdroj: Tip čiateteľa
  

Piatkový deň bude na väčšine územia polooblačné a prechodne až zamračené počasie. Na mnohých miestach bude pršať a ojedinele sa vyskytnú aj búrky. Najvyššia denná teplota 19 až 24, v Žilinskom kraji a na Spiši miestami okolo 17 stupňov Celzia.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.topky.sk,

Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo 8 stupňov. Fúkať bude prevažne južný vietor 2 až 7 metrov za sekundu (5 až 25 kilometrov za hodinu), v nárazoch ojedinele okolo 12 metrov za sekundu (45 kilometrov za hodinu). Meteorológovia predpokladajú zrážky do 10 milimetrov, pri búrke ojedinele okolo 20 milimetrov.

V sobotu bude prevažne malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. V noci a ráno ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 11 až 6 stupňov, v údoliach ojedinele 6 až 1 stupeň. Najvyššia denná teplota 19 až 24 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý vietor.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.topky.sk,

Na nedeľu meteorológovia predpovedajú polojasné a veľmi teplé počasie. Popoludní sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Najnižšia nočná teplota 12 až 7, v údoliach ojedinele okolo 5 stupňov. Najvyššia denná teplota 20 až 25 stupňov Celzia.

Predpoveď počasia
Zdroj: predpovede.topky.sk,

Fúkať bude slabý, cez deň postupne juhovýchodný vietor do 5 metrov za sekundu, na juhozápade miestami do 8 metrov za sekundu, v nárazoch okolo 14 metrov za sekundu (20, JZ 30, nárazy 50 kilometrov za hodinu).


Galéria

Upršané počasie Nočná búrka v Hlohovci Búrka v Hlohovci Predpoveď počasia Predpoveď počasia Predpoveď počasia Búrka v Hlohovci

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
FOTO: Tip čitateľa, FB/SHMÚ, Predpvede.topky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články