Slováci odpovedajú milionárovi z J&T na pracovný inzerát: Za koľko sú ochotní ísť makať | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Slováci odpovedajú milionárovi z J&T na pracovný inzerát: Za koľko sú ochotní ísť makať

Zdroj: Jan Zemiar
27.05.2017 21:56

BRATISLAVA - Za koľko sú ochotní Slováci robiť na vinici milionára Patrika Tkáča z finančnej skupiny J&T? Jeho výzva na pomoc s platom mala medzi čitateľmi Topiek veľkú odozvu. Slováci nenechali milionára v štichu a okamžite mu odpovedali, koľko zaplatiť robotníkom.


Po tom, čo sme zverejnili Tkáčov "inzerát", že hľadá pracovnú silu na svoju vinicu, ozvali sa nám čitatelia, ktorí reagovali na slová milionára z finančnej skupiny. Ten sa pýtal kamarátov na Facebooku, koľko by zaplatili na hodinu pracovnej sile na jeho novú vinicu pri Devíne. Tkáč sa zároveň posťažoval, že mu "nosia iba Ukrajincov za 9 eur na hodinu," a spýtal sa, či za túto sumu nezoženie aj nejakých ochotných Slovákov.

Slováci odpovedajú milionárovi z
Zdroj: Jan Zemiar

Je to drina, 15 eur!

Na tento článok zareagovalo veľa našich čitateľov. Ozvali sa nám do redakcie, aby boháčovi ponúkli rady. "Pozdravujem pána Tkáča. Odkážte mu, prosím, že práca vo vinohrade je preukrutne ťažká. Narobila som sa v mladosti, viem o čom hovorím. Nech ponúkne 15 eur na hodinu v čistom. Je to seriózne ohodnotenie tej driny vo vinici," napísala nám Helena.

Ozval sa dokonca lesný inžinier s praxou v poľnohospodárskej výrobe, ktorý by privítal aj spomínaných 9 eur na hodinu. "Keď mi pán Tkáč zaplatí 9 € na hodinu v čistom, tak zajtra môžem nastúpiť," napísal nám čitateľ.

Čo by za to dala predavačka

Zháňanie pracovnej sily malo odozvu aj na Facebooku Topiek, kde sa strhla k tejto téme diskusia. Názory čitateľov sa rôznili. Tomášovi sa pozdával aj tých 9 eur na hodinu. "Ak rátam dobre, je to cca 1 500 eur mesačne v hrubom. Čo by za to dala sestrička, učiteľka predavačka alebo robotník na stavbe," napísal.

Slováci odpovedajú milionárovi z
Zdroj: Jan Zemiar

Ján napísal, že práca vo vinohrade nie je len taká hocijaká práca, treba mať k nej vzťah. "A čo je najdôležitejšie, je srdce k tejto práci, a až potom sa dá hovoriť o odmene. Ťažko sa bude taký človek hľadať, a ešte jedna poznamka, toto nie je práca na 8 hodín na deň, kde je srdce, čas nehrá ulohu," podelil sa o svoj názor čitateľ.

Slováci odpovedajú milionárovi z
Zdroj: Jan Zemiar

Milo sa ironicky opýtal, že čo mu pomôže krásne prostredie pri práci, keď sa aj tak narobí.

Slováci odpovedajú milionárovi z
Zdroj: Jan Zemiar

Michal všetkých disutujúcich na Facebooku zahriakol, že sa pohoršujú a aj tak podľa neho pracujú iba za dve a pol eura na hodinu.

Slováci odpovedajú milionárovi z
Zdroj: Jan Zemiar

Ľuboslava Tkáčovi odkázala, že si to má vyskúšať sám a potom by vedel ohodnotiť aj vlastných robotníkov. "Finančník by mal vedieť ohodnotiť prácu, či? Nech si to vyskúša najprv sám pracovať mesiac s tou náplňou práce, čo by robili potencionálni zamestnanci a potom nech ohodnotí," napísala.

Slováci odpovedajú milionárovi z
Zdroj: Facebook

Nová vila s vinicou

Tkáč si už nejaký čas stavia nové sídlo. Nachádza sa na okraji Devína, kde majú už svoje vily aj ďalší slovenskí milionári - Alexander Beljajev a finančník, dlhoročný kolega Ivan Jakabovič. Tkáčovi patrí podľa rebríčka Forbes s bratom Jozefom 9. miesto najbohatších Slovákov s hodnotou majetku okolo 520 miliónov eur. Jeho firma J&T sa zaoberá okrem iného finančníctvom a bankovníctvom.

Vila pomaly dostáva finálnu podobu
Slováci odpovedajú milionárovi z
Zdroj: Jan Zemiar

Tkáčova vinica
Slováci odpovedajú milionárovi z
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: Topky/Ján Zemiar, J&T, Facebook/Topky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články