Mediálny nákup roka! Křetínský a finančný žralok z J&T skupujú rádiá: Nového majiteľa aj slovenské | Topky.sk

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Mediálny nákup roka! Křetínský a finančný žralok z J&T skupujú rádiá: Nového majiteľa aj slovenské

Patrik Tkáč
Patrik Tkáč, Zdroj: Topky.sk
17.04.2018 10:49

PRAHA/BRATISLAVA - Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastnia český miliardár Daniel Křetínský so slovenským podnikateľom Patrikom Tkáčom, kupuje od Lagardère rozhlasové stanice v Česku, Poľsku, na Slovensku a v Rumunsku. K tým patria napríklad Frekvence 1 a Evropa 2. Predajná cena činí 73 miliónov eur. Oznámil to dnes člen predstavenstva CMI Daniel Častvaj.


Najnovší rebríček slovenských boháčov poriadne nahneval biznismena z J&T: Hnoj, vyhlásil Tkáč

Na podmienkach predaja rozhlasových staníc sa CMI dohodla s Lagardère Group. Pre uzavretí transakcie je podľa Častvaja potrebný súhlas regulačných orgánov v daných krajinách.

Daniel Křetínský
Daniel Křetínský
Zdroj: YouTube

"CMI tak získava do svojho portfólia nový mediatyp postavený na silných rozhlasových brandoch," uviedol Častvaj. CMI prostredníctvom svojich dcérskych spoločnosti Czech News Center a CN Invest doteraz pôsobila najmä v oblasti tlače. Vydáva štyri denníky, medzi nimi Blesk, Šport a Aha!, desiatky časopisov, napríklad týždenník Reflex alebo Svet motorov, a tiež webové tituly. Spoločnosť tiež vlastní dve tlačiarne a je lídrom vo vydávaní kníh a distribúcii tlače.

Spoločnosti prevádzkujúce rozhlasové stanice, ktoré sú predmetom transakcie, vykázali vlani konsolidované tržby približne 56 miliónov eur, uviedol Častvaj. V Česku do nadnárodnej siete Lagardère Group patrí mediálna skupina Lagardere Active ČR. Prevádzkuje päť českých rozhlasových staníc (Evropa 2, Frekvence 1, rádio Bonton, Dance Radio, ZET), jednu slovenskú stanicu (Europa 2) a mediálne zastupiteľstvá Regie Radio Music.


Galéria

Patrik Tkáč Daniel Křetínský Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
FOTO: YouTube, topky.sk, Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články