Streda, 31. máj 2023. Meniny má Petrana, Petronela, Nela, zajtra Žaneta.

Ďalší škandál v kauze mocného Bašternáka: Rodičia podnikateľa terorizujú dedinu cez políciu

Ladislav BašternákGaléria fotiek (4)
Ladislav Bašternák
Zdroj: Jan Zemiar

VIRT - Ostro sledovaná kauza okolo kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka a jeho prepojenia na vrcholových politikov stále neutícha. Podivné obchodné praktiky a podozrenia z daňových podvodov mal podľa opozície kryť aj Robert Kaliňák. Neštandardné vzťahy s políciou ukázala aj kauza s pokutou. Topkám sa podaril odhaliť ďalší prípad, ktorý otvára otázku zneužívania polície na osobné záujmy.


Vaše tipy

Nie je žiadnym tajomstvom, že v posledných rokoch majú policajnú ochranu už aj Bašternákovi rodičia v dedinke Virt v okrese Komárno. Podľa našich informácii dokonca neváhajú zneužívať postavenie svojho syna k terorizovaniu celej dediny práve prostredníctvom mužov zákona.

Získať dobré slovo na Bašternákovcov od miestnych je nemožné. Viacerí z nich majú totiž iba negatívne skúsenosti.

Ďalší škandál v kauze
Zdroj: Foto: Facebook

Pravidelne volajú políciu, nahlasujú susedov a sťažnosti sú u nich ako na bežiacom páse. Dokonca konflikty dospeli do štádia, že si namontovali kameru, ktorá nakrúca verejné priestranstvo hlavnej ulice. Ak sa čokoľvek „pohne“, ihneď volajú a sťažujú sa, že ich susedia obťažujú. Prekážajú im hlasné rozhovory na ulici, kosenie a najnovšie aj letná terasa, ktorá sa nachádza neďaleko ich domu. "Na príkaz Kaliňáka posiela policajný riaditeľ každý deň policajnú hliadku, aby kontrolovala záverečnú majiteľov a hostí záhradného posedenia a parku pre deti Red pub v obci Virt v okrese Komárno, pretože oproti bývajú v zrekonštruovanom dome Bašternákovi rodičia a prekáža im letná terasa," povedal nám jeden z miestnych.

"Vie o tom celý Virt a samozrejme aj starosta, pretože toto šikanovanie trvá už tri roky a nikto to nechce riešiť," dopĺňa ho ďalší. 

Ďalší škandál v kauze
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Foto: Facebook

Polícia častejšie výjazdy v dedine Virt potvrdila. V dedine eviduje viacero sťažností na rušenie nočného pokoja. "Polícia v minulosti riešila viaceré podnety z dôvodu rušenia nočného pokoja a porušovania verejného poriadku v obci Virt, preto bola tejto lokalite venovaná pozornosť. Ochrana verejného poriadku v tejto obci je realizovaná štandardným spôsobom," uviedla hovorkyňa nitrianskych policajtov Renáta Čuháková. 

Ďalší škandál v kauze
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Foto: Facebook


Prečítajte si aj:

Spravodlivosť po slovensky v praxi: Policajný šéf volal hliadke, aby pustili "nášho" človeka!

Spis Bašternáka odhalený: Tú aroganciu musíte vidieť, úkoloval policajtov ako malé deti


Kontroverzný podnikateľ Ladislav Bašternák má k policajným funkcionárom veľmi blízko. Slovensko si ešte čerstvo pamätá prípad, ako sa zaplietol s policajnou hliadkou, ktorá ho zastavila. Kauza prepukla začiatkom júna. Voči hliadke bol drzý a policajtom sa vyhrážal. Bašternáka chcel z pokuty vysekať policajný nadriadený, ktorý volal hliadke, aby ho pustili, lebo je to "náš človek".  

 

Ďalší škandál v kauze mocného Bašternáka: Rodičia podnikateľa terorizujú dedinu cez políciu

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články