V budúcom roku pribudne v Košiciach letecká linka do Nemecka | Topky.sk

Nedeľa, 17. február 2019. Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír.

V budúcom roku pribudne v Košiciach letecká linka do Nemecka

Richard Raši
Richard Raši
Zdroj: SITA
03.11.2015 14:33

KOŠICE – V budúcom roku sa bude z košického letiska pravidelne lietať aj do Nemecka. Sprevádzkovanie linky podporia mesto Košice a Košický samosprávny kraj (KSK) prostredníctvom svojich organizácií cestovného ruchu. Potvrdil to dnes primátor Košíc Richard Raši.


"Mesto a kraj sme pripravení a v budúcom roku linku do Nemecka určite otvoríme," uviedol Raši počas konferencie Košice Invest 2015. Otázka, na ktoré nemecké letisko sa bude z Košíc lietať, je zatiaľ otvorená. Spomínajú sa Kolín nad Rýnom, Mníchov, Düsseldorf či Frankfurt nad Mohanom.

"Musíme prejsť procesom združenia finančných prostriedkov mesta a kraja cez ich organizácie turizmu. To je veľmi dôležité, pretože ten, kto je priamy podporovateľ týchto liniek, aj finančne, sú organizácie cestovného ruchu. Po druhé, musíme vydefinovať, ktoré letisko v Nemecku je pre náš región to naj. Po tretie, musíme nájsť prevádzkovateľa, ktorý sa najviac trafí do potrieb a bude vyžadovať najnižšiu mieru nejakého investičného stimulu," konštatoval primátor. Dodal, že jednotliví zamestnávatelia v regióne, ktorí volajú po otvorení takejto linky, uprednostňujú nemecké letiská podľa toho, kde majú svoje zahraničné centrály.

Spustenie chýbajúcej linky do Nemecka pôjde podobným modelom, ako to bolo v roku 2013, keď sa s podporou organizácie cestovného ruchu Košice Turizmus naštartovala linka z Košíc do Londýna. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články