FOTO Sulík s kontroverzným tričkom vyvolal rozruch: Toto si myslí o Aliancii za rodinu! | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

FOTO Sulík s kontroverzným tričkom vyvolal rozruch: Toto si myslí o Aliancii za rodinu!

Richard Sulík počas včerajšej noci
Richard Sulík počas včerajšej noci, Zdroj: SITA
08.02.2015 10:43

BRATISLAVA - Richard Sulík mal v tom jasno! Počas včerajšej referendovej noci si obliekol tričko s jasným odkazom. Liberál a šéf Slobody a solidarity s ním vyvolal obrovský rozruch, keďže boli na ňom vulgárne nápisy.


Sulík bol podporiť odporcov referenda v ich štábe, kde sa mohutne tlieskalo a oslavovalo neúspech. Účasť bola mizerná, a tak sa mohol s aktivistami zabávať aj Sulík. To, čo si však obliekol, vyvolalo rozruch. Posúďte sami.

FOTO Sulík s kontroverzným
Zdroj: TASR

Poslanec Európskeho parlamentu už včera veril, že kvórum pre platnosť referenda nebude naplnené a celý "humbug" okolo referenda sa skončí. Uviedol to približne dvadsať minút pred oficiálnym ukončením hlasovania v dnešnom referende o rodine. Sulík prišiel sledovať priebežné výsledky referenda na stretnutie, ktoré zorganizovala občianska iniciatíva "Povedzme nie nezmyselnému referendu".

FOTO Sulík s kontroverzným
Zdroj: SITA, TASR

Účasť 21,41 percenta je tretia najnižšia v histórii

Účasť na sobotňajšom referende o rodine, ktorá podľa neoficiálnych výsledkov Štatistického úradu SR dosiahla 21,41 percenta, je tretia najnižšia v histórii plebiscitov samostatnej Slovenskej republiky. Najnižšiu účasť malo referendum z 22. októbra 1994. Išlo historicky o prvý plebiscit v dejinách samostatného Slovenska a občania mali odpovedať, či má NR SR prijať zákon, ktorý by prikázal preveriť pôvod peňazí použitých v privatizácii. Referendum sa skončilo fiaskom, zúčastnilo sa na ňom 19,96 percent občanov.

Podobný výsledok malo aj referendum z 11. novembra 2000, na ktoré prišlo hlasovať 20,03 percenta oprávnených voličov. Občania v ňom mali odpovedať na otázku: "Ste za to, aby sa NR SR uzniesla na ústavnom zákone: Volebné obdobie NR SR, zvolenej v roku 1998, sa končí dňom volieb do NR SR, ktoré sa vykonajú do 150 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov referenda?" Vypísanie referenda o konaní predčasných parlamentných volieb iniciovalo HZDS.


Galéria

Referendum 2015

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články