Strana TIP vraj vie čo Slovensko potrebuje: Toto by nám dopriali | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Strana TIP vraj vie čo Slovensko potrebuje: Toto by nám dopriali

Tomáš Hudec
Tomáš Hudec
Zdroj: SITA
08.02.2015 15:12

BRATISLAVA - Slovensko podľa mimoparlamentnej strany TIP potrebuje spoluprácu a nie napätie ako počas kampane pred referendom o ochrane rodiny.


"Referendum rozdeľovalo Slovensko a jeho výsledky ukázali, že voliči túto tému odmietli," povedal šéf strany Tomáš Hudec.

Strana verí, že výsledky referenda budú dostatočným signálom pre politikov, aby sa zaoberali riešeniami, ktoré slovenským rodinám skutočne pomôžu. "Slovensko potrebuje spoluprácu a nie napätie, také, ako počas referendovej kampane," doplnil Hudec.

Podľa Slovenskej občianskej koalície (SKOK) treba po nenávistnej kampani zmieriť krajinu, čomu má pomôcť aj odluka cirkví od štátu. "Ľudia na Slovensku odmietli nenávisť a netolerantnosť," povedal predseda prípravného výboru strany Juraj Miškov s tým, že výsledok preto hodnotí pozitívne.

Tvrdí, že Slovensko potrebuje prijať moderné reformy, ktoré sú v ostatných krajinách bežné. SKOK už ohlásil kampaň za odluku cirkví od štátu. Do pracovnej parlamentnej skupiny sa podľa poslanca Daniela Krajcera prihlásili všetky parlamentné strany, okrem Smer-SD a SaS. Krajcer diskusie o odluke cirkví začal už ako minister kultúry za vlády Ivety Radičovej.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články